ذوب آهن اصفهان پس از شکست سنگین برابر تراکتورسازی در شرایطی برابر استقلال تهران قرار میگیرد که وضعیت مشابه نیم فصل اول دارد.


ذوب اهن در نیم فصل اول لیگ برتر در 6 بازی ابتدایی خود، یک برد، 3 مساوی و دو باخت کسب کرده بود تا مجموع امتیازات این تیم پیش از دیدار هفته هفتم برابر استقلال در تهران 6 امتیاز باشد. یحیی گل محمدی که در ابتدای فصل سوپر لیگ را کسب کرده بود، بعد از شکست در ورزشگاه آزادی برابر استقلال از سرمربی گری سبزهای اصفهانی اخراج شد.


سبزپوشان اصفهانی با وجود کسب نتایج خوب با حسینی بعد از کنار گذاشتن گل محمدی تا پایان نیم فصل اول، در نیم فصل دوم نیز روزهای خوبی را سپری نمی کنند. ذوب آهن در 6 بازی ابتدایی خود در نیم فصل دوم دو برد، مساوی و شکست کسب کرده و البته در سه دیدار پایانی خود موفق به کسب پیروزی نشده است. ذوب آهن هفته گذشته شکست سنگین برابر تراکتورسازی را متحمل شد و در دیدار با صبای قم قعر نشین نیز در خانه شکست خورد تا دوباره با شرایطی نامطلوب برابر استقلال قرار گیرد. ذوب آهن که بسیاری این تیم را ضلع سوم مثلث مدعیان می دانستند با نتایجی که در هفته های گذشته کسب کرده، رتبه سوم خود در جدول را از دست داده و اختلاف 4 امتیازی با تیم سوم، یعنی استقلال دارد.


مجتبی حسینی که حضور در راس کادرفنی ذوب آهن برای او پس از شکست برابر استقلال حاصل شد، می تواند با جبران بازی رفت لیگ و شکست استقلال دوباره ذوب آهن را به کورس کسب سهمیه در لیگ برتر بازگرداند.