در روزهایی که تنش میان سرمربی تیم ملی و روسای فدراسیون فوتبال به اوج خود رسیده و کاملا مشهود است به یکباره خبری نقل محافل شد مبنی بر این که کارلوس کی روش دستیاران ایرانی، کادر پزشکی، مترجم و حتی راننده خود را از ادامه همکاری با تیم ملی منع و اخراج کرده است.


در اولین واکنش به این خبر دبیرکل فدراسیون فوتبال مدعی شد این شایعه صحت ندارد و تمامی دستیاران ایرانی و اعضای کادر پزشکی و پشتیبانی همچنان در سمت های خود باقی مانده و به وظایف شان عمل خواهند کرد. صحبت های اسدی در حالی شائبه ها در این خصوص را افزایش داد که تنها با گذشت دقایقی کی روش در ساختمان فدراسیون فوتبال حاضر و بعد از مدت ها آفتابی شد.


حضور مربی پرتغالی برای نشست با مهدی تاج رئیس فدراسیون بود که هیچ کس هم از نتایج و صحبت های این نشست مطلع نشد اما در هنگام خروج کارلوس از ساختمان فدراسیون سرمربی تیم در محاصره خبرنگاران حرف هایی زد که تناقض های زیادی با هم داشت. کی روش در ابتدا اخراج دستیارانش را تکذیب و گفت:« این اخبار براساس حدسیات و گمانه زنی های محافل خبری رقم خورده و خبر اخراج صحت ندارد».


اما با گذشت لحظاتی سرمربی تیم ملی موضوع قطع همکاری با دستیاران ایرانی را به صورت دیگری تایید و تصریح کرد:«متاسفانه در ماه های گذشته برنامه های آماده سازی مد نظر ما روی روال و چرخه درست حرکت نکرد و با توجه به نبود امکانات کافی برای برگزاری تمرینات تشخیص دادم دیگر نیازی به ادامه همکاری با برخی از اعضای کادر فنی نیست و عدم نیاز به آنها را اعلام کردم».


با شنیدن این اظهارات از سوی کارلوس کی روش کاملا می توان به تضادها در پاسخگویی سرمربی تیم ملی در خصوص سرنوشت دستیاران ایرانی اش پی برد. مرد پرتغالی که با طعنه های خود به مسئولان فدراسیون کاملا دلخوری اش از اتفاقات ماه های اخیر را به رخ کشید با در پیش گرفتن سیاست یک بام و دو هوا در خصوص دستیاران ایرانی به نوعی دنبال تحت فشار گذاشتن فدراسیون در قبال برنامه های مد نظرش برای تیم ملی در آستانه دور برگشت مقدماتی جام جهانی 2018 است که باید منتظر ماند و دید عاقبت این ماجرا چه خواهد شد.