به گزارش  سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی، پس از دربی گیلان و حواشی مربوط به آن در اولین جلسه تمرینی تیم ملوان سرمربی تیم ملوان محمد مایلی کهن ار حسن رفتار و برخورد جوانمردانه محمد آبشک در مقابل هتاکی و فحاشی های نسبت به وی، با اهدای هدیه ای تقدیر کرد.


سرمربی ملوان دراین باره گفت: من واقعا به غیرت و تعصب این بازیکن درود میفرستم و از آبشک از طرف تمام آنهایی که در دربی به این بازیکن توهین کردند معذرت خواهی میکنم. آبشک در این بازی با منش و روح بزرگش ثابت کرد که می توان با آرامش و اهمیت ندادن به حاشیه ها و فحاشی ها فقط به فکر فوتبال و بازی جوانمردانه بود. حتی آبشک از هواداران ملوان خواست که به احترام مردم رشت و تحریک نشدن و ملتهب نشدن جو ورزشگاه تشویقش نکنند، این رفتار شایسته تقدیر است. واقعا نمیدانم که چرا چنین جوی باید در ورزشگاههای ما حاکم باشد.


وی در ادامه افزود: ما فوتبال را برای دوستی و رفاقت بیشتر دنبال میکنیم ولی انگار بعضی ها فقط به دنبال امتیاز در آن بازی بودند. من از تمام بازیکنانم ممنونم که تمام توان خود را در ان بازی گذاشتند، ما در زمین بازی جوانمردانه ای از دو تیم دیدیم ولی حس میکنم خیلی ها دوست نداشتند ملوان از رشت با امتیاز به انزلی بیاید.


محمد مایلی کهن ادامه داد: اتحادی که در ملوان بوجود امده است حاصل گذشت و فداکاری همه همکاران و بازیکنان من است. قبل از اینکه من به ملوان بیایم هیچ شناختی از آقای عالمی نداشتم، با ایشان در ملوان آشنا شدم و دیگر همکارانم همچون آقای فداکار و احمدی و حبیبی هم همینطور.


سرمربی انزلی چی ها ادامه داد: ما در این تیم کادر پزشکی فوق العاده ای داریم دکتر صیاد به همراه فیزیوتراپمان و ماساژورهای زحمت فراوانی برای بازیکنان و تیم میکشند. کادر تدارکات ما واقعا انسانهای شریف و زحمت کشی هستند. همچنین تیم رسانه ما هم از هیچ تلاشی دریغ نمیکند. سرپرست جوان و باشخصیتی داریم به خوبی کارهای تیم را دنبال می کند. باشگاه هم در کمال آرامش به تیم کمک می کند و ممنونم از آقای رضاییان و در راس هیات مدیره از آقای دکتر دنیامالی که تا الان به خوبی ما را حمایت کردند. این اتحاد به راحتی به دست نیامده است و تک تک این دوستان و بازیکنان در بوجود آمدن ان نقش داشتند.


او ادامه داد: هواداران ما هم باید بدانند که این تیم متعلق به این استان است و باید یکبار دیگر ثابت کنند که با احترام به همه فقط از تیم حمایت کنند. من وقتی محمد علی زیتون لیدر ملوان را دیدم که با یک ماشین قدیمی در شهر رانندگی میکند حسرت خوردم باید به این لیدرهای قدیمی و با احترام کمک کرد چون در تشویق هایشان به دنبال حاشیه نیستند و جوانترها هم از آنها بیاموزند که ملوان مهم است و همه ما و بازیکنان الان در ملوان هستیم و شاید در اینده نباشیم. من از هوادارانمان تا حدود زیادی در دربی راضی هستم،ولی باید بهتر از این باشیم.


سرمربی ملوان در پایان گفت: دربی و تمام اتفاقات مربوط به ان تمام شد و باید به هفته های آینده و بازی های پیش رو فکر کنیم و تمام تمرکز خود را برای کسب موفقیت انجام دهیم،همانطور که از اول فصل تا الان بودیم. این جایگاه به زحمت به دست آمده است و براحتی نباید آن را از دست دهیم.


در پایان هم هدیه ای که از طرف محمد مایلی کهن برای تقدیر از حسن رفتار محمد ابشک تهیه شده بود با تشویق حاضرین به وی تقدیم شد.