مشکلات مالی ازا بتدای فصل گریبانگیر بازیکنان تیم صبا بوده و باوجود اینکه این تیم با بودجه‌ای 4 میلیارد و 500 میلیون تومانی در ابتدای فصل بسته شد اما بی‌توجهی مدیران استانی به وضعیت نماینده لیگ برتری‌شان کاری کرد تا به امروز تنها 25 درصد از قراردادها پرداخت شود.


مشکلات مالی صبا موجب شد در نیم‌فصل حامد لک، مسعود حق‌جو، کریم اسلامی، هاشم بیک‌زاده، وحید علی‌آبادی و پویا سیف‌پناهی از این تیم بروند اما با این حال مسائل مالی پس از گذشت چهار هفته از دور برگشت حل نشده و بازیکنان این تیم اعتراض زیادی به این موضوع دارند.


سید مهدی صادقی استاندار قم دو هفته قبل و شب پیش از بازی صبا و پیکان در محل اردوی صبا در قم حضور یافت و با آنها صحبت کرد و قول داد به زودی مسائل مالی آنها برطرف می‌شود که البته این وعده و وعیدها در بالا رفتن روحیه بازیکنان و کسب پیروزی برابر پیکان بی‌ثمر نبود.


مسؤولان صبا وعده روز پنجم بهمن‌ماه را برای پرداخت مطالبات بازیکنان دادند اما برای چندمین بار این امر تحقق نیافت و بازیکنان قصد داشتند در تمرینات حضور پیدا نکنند که صحبت‌های رضا عنایتی با آنها موجب شد از تصمیم‌شان صرف نظر کرده و اقدام‌شان را تا بعد از بازی با پرسپولیس به تعویق بیاندازند.


شب گذشته و پس از بازی صبا و پرسپولیس، بازیکنان تیم قم در رختکن ورزشگاه یادگار امام متفق القول شدند از فردا به تمرین نروند تا مشکل مالی‌شان حل شود.


صبا روز پنج‌شنبه هفته جاری در ورزشگاه فولادشهر باید مقابل ذوب‌آهن قرار بگیرد اما بازیکنان این تیم تصمیم گرفتند از امروز به تمرین نروند تا مشکل مالی‌شان حل شود و باشگاه صبا پرداختی داشته باشد.