در ابتدای فصل زمستان، گزینه های زیادی برای تقویت خط حمله لیورپول مطرح شدند که سردار آزمون، ستاره ایرانی روستوف نیز از نام هایی بود که در این میان به چشم می خورد.

اما تصمیم کلوپ و سران لیورپول بر آن بود که علیرغم غیبت مانه، با همین ترکیب به کار خود ادامه دهند اما نتایج هفته های اخیر و خصوصا فرصت سوزی های عجیب دنیل استوریچ در دیدار دیشب برابر ساوتهمپتون که نقش عمده ای در حذف تلخ لیورپول داشت، به شدت باور اشتباه کلوپ و اصرار بی دلیل وی به اثبات تئوری خود را نمایان می کند.

آیا آزمون نمی تواند به یاری کلوپ بیاید؟

دیشب و در حالیکه مرسی سایدی ها در آنفیلد امیدوارند بودند تا تیم کلوپ با جبران شکست دور رفت برابر ساوتهمپتون، جواز حضور در فینال EFL CUP را کسب کند، دنیل استوریچ با فرصت سوزی های مداوم، محتمل ترین شانس کسب جام در فصل جاری را از لیورپول گرفت و به نظر می رسد دیگر جایی برای او در ترکیب کلوپ وجود نداشته باشد.

در حالیکه نزدیک به یک ماه از آغاز سال 2017 میلادی گذشته است، به جز برد در بازی تکراری برابر پلیموث گمنام، تیم کلوپ برد دیگری در کارنامه نمی بیند و همین موضوع انتقادها را به اوج رسانده است.

آیا آزمون نمی تواند به یاری کلوپ بیاید؟

بعد از اتمام بازی، هواداران متعصب قرمزهای بندر لیورپول در شبکه های اجتماعی مختلف واکنش تندی به عملکرد این مهاجم انگلیسی نشان دادند و خواستار فروش او شدند.

بعد از غیبت سادیو مانه و حضور در جام ملت های آفریقا، خط حمله لیورپول دچار افت محسوسی شده و هواداران این تیم معتقدند عدم تمایل مرسی سایدی ها به تقویت خط حمله این تیم در زمستان، عامل اصلی نتایج غیرقابل باور این تیم در سال 2017 است.

همچنین جیمی کاراگر، مدافع سابق لیورپول و کارشناس فعلی شبکه اسکای اسپورتس، واکنش تندی به عملکرد استوریچ نشان داد و گفت: "استوریچ بازیکنی کاملا متفاوت با ستاره ای که به لیورپول پیوست، شده و شاید دلیل آن، ترس از تکرار مصدومیت های متوالی گذشته است. گرچه در خاطر دارم که مایکل اوون نیز بعد از مصدومیت های طولانی چنین شرایطی داشت.

آیا آزمون نمی تواند به یاری کلوپ بیاید؟

دلیل اصلی حضور استوریچ در ترکیب تنها برای به ثمر رساندن گلهای مهم است و اگر قرار باشد او قادر به انجام چنین کاری نباشد، انگار لیورپول با 10 بازیکن به میدان آمده است".

با این تفاسیر و با کمرنگ شدن شانس لیورپول در لیگ برتر و حذف شگفت انگیز این تیم برابر ساوتهمپتون، شیرینی خبر تمدید قرارداد کوتینیو به کام هواداران لیورپول تلخ شد و به نظر می رسد برای بازگشت به روزهای شیرین، آنها باید تا زمان بازگشت سادیو مانه به ترکیب اصلی صبور باشند.

در ابتدای زمستان، نام هایی مانند لاکازت مهاجم لیون، براهینو از وست بروم، لوان گزینه برزیلی گرومیو، ایناکی ویلیماز از بیلبائو و البته سردار آزمون، گلزن ایرانی روستوف برای تقویت خط حمله مرسی سایدی ها مطرح شده بود اما در نهایت کلوپ ترجیح داد تا با ترکیب فعلی خود ادامه دهد و گزینه جدیدی را به ترکیب اضافه نکند.

آیا آزمون نمی تواند به یاری کلوپ بیاید؟

اما با توجه به درخشش اخیر ستارگانی مانند کریم انصاری فرد، رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش و عملکرد خیره کننده آنها در برابر تیم های مشهور لیگ هایی که در آن مشغول به فعالیت هستند، شاید با کمی تزریق اعتماد به نفس به افکارمان می توانستیم شاهد حضور ستاره ای مانند آزمون در ترکیب لیورپول باشیم.

بدون شک فوتبالدوستان ایرانی در هفته های اخیر با دیدن بازی های لیورپول بارها با خود این پرسش را مرور کرده اند که "اگر آزمون در خط حمله مرسی سایدی ها حضور داشت، نمی توانست عملکردی بهتری از مهاجمان فعلی لیورپول داشته باشد؟"

آیا آزمون نمی تواند به یاری کلوپ بیاید؟

به جز سادیو مانه که از ابتدای فصل به خوبی در ترکیب کلوپ جا افتاده و نمایش درخشانی در اولین فصل حضور خود ارائه داده، در روزهای غیبت او شاهد از کار افتادن خط آتش لیورپول و عدم توانایی آنها در خلق حتی معدود موقعیت های گل هستیم که نمود آن را می توان در دیدار ابتدای سال جدید برابر من یونایتد دید که شاید اگر اشتباه مهلک پوگبا و هدیه کردن یک پنالتی به حریف نبود، لیورپول حتی یک بار هم به دروازه شیاطین سرخ نمی رسید.

تماشای درخشش ستاره های ایرانی در شرق و غرب اروپا، فصل جدیدی از رویای درخشش ستارگان ایرانی در قاره سبز را در افکار عمومی می پروراند و با دیدن گل مهم سون میونگ هون، ستاره کره ای تاتنهام به سیتی، ما نیز رویا پردازی های خود برای مهاجرت ستارگان ایرانی به لیگ جزیره را از همین حالا آغاز کرده ایم.

آریا فاطمی مقدم