محمدرضا اخباری بعد از اشتباهی که مقابل استقلال مرتکب شد، دو بازی فوق‌العاده برای تراکتورسازی مقابل نفت و گاز گچساران و نفت تهران انجام داده است. او در این دو مسابقه دو پنالتی مهار کرد و موقعیت های زیادی را از حریفان گرفت. اخباری بار دیگر توانمندی هایش را نشان داد و همچنان یکی از امیدهای اصلی کارلوس کی روش برای دروازه تیم ملی است.


اخباری  درباره شرایط تیمش در بازی های گذشته، فشاری که بعد از بازی با استقلال تحمل کرده، آینده تراکتورسازی و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داده که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:


خوشحالم که عملکردم خوب بود
خداراشکر می کنم که در دو بازی گذشته توانستم عملکرد خوبی از خودم برجای بگذارم. من زیر نظر مربی دروازه بان های تراکتورسازی تمرینات خوبی را پشت سر می گذارم و واقعا خوشحالم که دو پنالتی گرفتم و عملکردم مورد تمجید قرار گرفته است.


هرروز تمرین پنالتی می‌کنم
من نشان داده‌ام که پنالتی گیر خوبی هستم. امسال دو پنالتی گرفته ام و سال های قبل هم چند بار پنالتی گرفته بودم. در این زمینه تمرینات زیادی دارم و هرروز کار می کنم. بالاخره پنالتی هم جزئی از بازی است و باید بتوانم مهارتم را در این امر بالا ببرم. از این پس هم روی پنالتی ها کار می کنم تا بتوانم بیشتر به تیمم کمک کنم.


نقش مدافعان تراکتورسازی را نادیده نگیرید
در موفقیت هایی که کسب کرده ام، مدافعان تراکتورسازی نقش زیادی داشتند. من کاملا با مدافعان تیم هماهنگ هستم؛ آنها بازیکنان بزرگی هستند و باکیفیت بالا کارشان را انجام می دهند. همین امر سبب می شود تا عملکرد خوبی داشته باشیم. انشاءالله در آینده بتوانیم بیشتر به تراکتورسازی کمک کنیم.


بعد از بازی با استقلال، کل تراکتور پشتم ایستاد
بعد از بازی با استقلال فشار زیادی روی من بود؛ آن اشتباه واقعا مرا اذیت کرد ولی خوشبختانه بعد از بازی با کمک دوستان خوبی که در تیم دارم، از نظر روحی شرایطم مطلوب شد. همه بازیکنان تیم و مربیان تراکتورسازی با صحبت های خود به من کمک کردند. امیر قلعه نویی و تاوارس بیشتر از همه مانند یک پدر بالای سرم بودند و دلگرمی دادند. همه اینها سبب شد تا بتوانیم به قولی که بابت عملکرد خوبم داده ام، عمل کنم. خوشحالم که در دو بازی گذشته پاسخ محبت هایشان را دادم و واقعا خدارا از ته قلب بابت موهبتش به من شکر می کنم.


خداراشکر که کیانی را در تراکتور داریم
جا دارد از مهدی کیانی یک تشکر جانانه انجام دهم؛ او همیشه نسبت به من لطف دارد و اینکه مرا دوست دارد، مایه افتخارم است. آقامهدی آنقدر مرد بزرگی است که در آذربایجان همه او را عاشقانه دوست دارند. مسائل فوتبالی را که کنار بگذاریم، کیانی انسان بامعرفتی است و واقعا در این یکی، دو هفته دلسوزی های زیادی در حق من کرد و همیشه با رهنمودهای خود یاری ام کرده است. ممنون او هستم و خداراشکر می کنم که چنین بزرگتری در تیم مان داریم.


هدفمان کسب دو جام است
بعد از برد خوبی که مقابل نفت تهران به دست آوردیم، فعلا لیگ برتر را کنار گذاشتیم و تمرکزمان روی بازی با ذوب آهن در جام حذفی است. برای ما چیزی که اهمیت دارد، این است که نتیجه بگیریم و در هردوجام مدعی بمانیم. امسال هدفی جز اینکه دل هواداران را با کسب عنوان قهرمانی در دوجام شاد کنیم، نداریم. امیدوارم مقابل ذوب آهن بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم و به فینال مسابقات برسیم.