سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC در گزارشی با تیتر "تیم‌هایی که برای رسیدن به جام جهانی بازی می‌کنند" نوشت:« دور سوم از مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در منطقه آسیا به میانه راه خود رسیده و شواهد نشان می‌دهد نبرد برای کسب جایگاه‌های صعود به مرحله پایانی جام جهانی در گروه‌های A و B در حال تبدیل شدن به نمایشی هیجان‌انگیز است. در حال حاضر تیم ملی فوتبال ایران صدرنشین گروه A است، در حالی که عربستان سعودی امیدوار است بار دیگر به مرحله پایانی مسابقات جام جهانی 2018 بازگردد، صدر گروه B را در اختیار دارد».


در ادامه آمده است:« کره‌جنوبی، ژاپن و استرالیا که هر سه نماینده آسیا در جام جهانی برزیل 2014 بودند، از فراز و نشیب های خود در پنج دیدار اول مرحله انتخابی لذت بردند، این در حالی است که امارات و ازبکستان تلاش خود را به کار بستند تا بتوانند برای خود جایگاهی در مرحله پایان جام جهانی در روسیه دست و پا کنند. تمامی تیم‌های دو گروه هنوز هم شانس صعود به جام جهانی 2018 را دارند، اما امیدهای چین و تایلند کمرنگ‌تر از تیم‌های دیگر است».


نویسنده این گزارش با اشاره به عملکرد ملی پوشان ایران در این رقابت ها تصریح کرد:« تیم ملی ایران از زمانی که قطر را در بازی اول خود در این مرحله از رقابت‌ها شکست داد، صدرنشین گروه A است. آنها به همراه استرالیا تیم‌های بدون شکست در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در منطقه آسیا هستند. ایران در پنج بازی خود در این مرحله رکورد سه پیروزی و دو تساوی و بدون گل خورده را از خود بر جای گذاشته که این آمار حاصل خردمندی کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی است آن هم با رویکردی نتیجه‌گرا و کاملا حرفه ای. در حقیقت، ایران حالا تیمی سازمان‌یافته‌تر و منظم‌تر شده، به طوری که در سال 2016 در هیچ‌کدام از بازی‌های خود شکست نخورده است، رکوردی که سرمربی این تیم به آن افتخار می‌کند».


سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه به صحبت های سرمربی تیم ملی پرداخت و از قول کی روش نوشت: «تیم من هر سال بهتر از قبل می‌شود. زمانی که هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفتم، تنها یکی از بازیکنانم در اروپا بازی می‌کرد، اما حالا 11 بازیکنم در اروپا بازی می‌کنند. اگر می‌خواهیم به غیرممکن‌ها (صعود به مرحله پایانی جام جهانی در دو دوره متوالی) دست پیدا کنیم، باید به تلاش‌مان ادامه بدهیم».