امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی با سپاهان اصفهان در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن ها پاسخ داد.


افتخارم این است که مربی سپاهان بوده ام
افتخارم این است که قبلا سرمربی سپاهان بودم و امیدوارم همیشه موفق باشد چون به معنای واقعی یک باشگاه است و باشگاهی است که دوست دارد به ورزش کشور کمک کند. حیف است سپاهان روند قدیمی باشگاه خود را ادامه نداد ولی در فوتبال تیم خوبی دارند.


دوندگی سپاهان ممکن است خطرساز شود
سپاهان یک تیم سرعتی و جوان دارد و اگر بازیکنانم خوب دوندگی نداشته باشند دچار مشکل می شویم و از بازیکنانم در چند روز اخیر خواستم که از فضای بازی قبلی خارج شوند و تاکید کردم که به بازی پیش روی فکر کنند. ما باید به بازی فردا فکر کنیم و پس از آن به بازی با نفت و گاز گچساران فکر کنیم.


هر چه بیشتر بازی کنیم بهتر می شویم
تراکتور هرچه در شرایط مسابقه باشد به شرایط آرمانی می رسد و امیدوارم با یک بازی منطقی 3 امتیاز را کسب کنیم تا به امتیازات لازم دست یابیم.


سپاهان اول به دنبال نخوردن گل است
ویسی از دوستان خوب من است و استراتژی تیم ما خارج از خانه این است که ابتدا گل نخوریم و سپاهان هم این وضعیت را دارد.


همه تیم ها مقابل تراکتور انگیزه دارند
انگیزه ای که تیم ها مقابل تراکتور دارند مقابل هیچ تیمی دیگر ندارند و این یک ارزش خوبی برای تیم ما محسوب می شود. ما هم بازیکنان سرعتی داریم و هم سرعتی و هم سر زن و اگر شرایط جوی خوب باشد می توانیم بازی زیبایی ببینیم.


به زمین با کیفیت نیاز داریم
ما معتقدیم یک بازی مقابل سایپا را خوب نبودیم و بقیه بازی هایی که حتی مساوی کردیم لایق برد بودیم. تیم تراکتور اگر چمنی مثل آزادی داشت می توانستیم راحت قول قهرمانی بدهیم چون بازیکنان تکنیکی داریم ولی در چمن نامناسب بازیکنی مثل سروش تفاوتی با یک بازیکن معمولی ندارد.


تراکتور تنها یک ستاره دارد و آن هم تراکتور است
هر مربی باید پازل تاکتیکی داشته باشد و بر اساس افکار تاکتیکی بازیکنانش را چینش کند. فرزاد حاتمی اگر قدر خودش را می دانست می توانست مثل علی دایی سالیان سال در خط حمله بهترین باشد. خیلی از تیم ها هستند که از نظر نفرات بهتر از تیم ما هستند و نباید با برخی سوال ها روی تیم ما فشار ایجاد کرد. تیم ما یک ستاره دارد و آن هم تراکتور است و هوادارانش، باید تلاش کنیم این ستاره بدرخشد.


رفیعی می تواند در اروپا بازی کند
سروش رفیعی این توانایی را دارد که در فوتبال اروپا بازی کند. کیفیت بازیکنانی مثل ایران پوریان و خالد شفیعی را در نظر بگیرید که چه عملکرد خوبی دارند.