لام که پس از جام جهانی 2014 از تیم ملی آلمان خداحافظی کرد هم اکنون 33ساله است و شایعاتی مبنی بر خداحافظی او از دنیای فوتبال در پایان همین فصل شنیده می شود.

کارل هاینتس رومنیگه، نایب رئیس باشگاه بایرن علاقه مند به استفاده از کاپیتان تیم خود در پست مدیرت ورزشی است که بعد از رفتن ماتیاس سامر خالی شده و اکنون با روی کار آمدن اولی هوینس به عنوان ریاست بایرن مونیخ، به نظر او با این مساله موافق نیست.

هوینس: لام فعلا به بازنشستگی فکر نکند

هوینس در همین رابطه به بیلد گفت:« ما بسیار علاقه مند هستیم که فیلیپ لام قرارداد خود را تا 30 ژوئن 2018، به عنوان بازیکن به اتمام برساند. لام بازیکنی برجسته برای ما محسوب می شود و به او و توانایی هایش در زمین نیاز داریم . نمی توانیم بازیکنی برای جانشینی او در حال حاضر پیدا کنیم او کاپیتان ما است. پس از 2018 زمان خواهیم داشت تا در مورد اینکه چگونه از وجود او در باشگاه استفاده شود فکر کنیم.»

در حال حاضر از مکس ابرل به عنوان جدی ترین گزینه بایرن مونیخ برای پست مدیرت ورزشی یاد می کند.

هوینس: لام فعلا به بازنشستگی فکر نکند

اولی هوینس همچنین به انتقاد شدید اولیور کان از آنچلوتی نیز واکنش نشان داد و گفت:« کان در باشگاه نیست، او می تواند نظرات خود را خارج از باشگاه بیان کند؛ ولی باید با احتیاط حرف بزند. یکی از عوامل اصلی افت ما، بازی های ملی هستند که با نتایج ما در ارتباطند.»

لازم به ذکر است که کان در مصاحبه با اسکای دویچلند با انتقاد از سیستم بازی بایرن با کارلتو گفته بود که شاید بایرن مونیخ باید بعد از رفتن گواردیولا، مربی ای نزدیک تر به فلسفه او می آورد و اینکه آنچلوتی چیزی از تاکتیک سرش نمی شود!