یکشنبه ساعت 23:30 شهر میلان ورزشگاه سن‌سیرو شاهد جدال تاریخی خواهد بود.

گرچه شاید آن کیفیت سال‌های گذشته را نداشته باشد اما برای طرفداران ایتالیا این دربی همواره حساس خواهد بود.

2 تیم شرایط کاملا متفاوتی دارد. از این طرف اینترمیلان 2 هفته گذشته فرانک دی‌بوئر، مربی خود را برکنار کرد تا استفانو پیولی جایگزین وی شود.

نراتزوری‌ها پس از 12 بازی در سری‌آ با پنج پیروزی و پنج شکست مقام دهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. شرایط تیم آبی و سیاه‌پوش‌ اصلا خوب نیست و این پیروزی می‌تواند روحیه بزرگی به آنها بخشد.

از طرف دیگر میلان وضعیت بسیار خوبی دارد و با 8 برد، 3 شکست و 25 امتیاز در مقام سوم قرار گرفته است. روسونری زیر نظر مونتلا جان تازه‌ای گرفته تا امید دوباره پس از مدت‌ها در دل هواداران زنده شود.

در این دربی آ.ث میزبان خواهد بود. در 6 بازی اخیرکه این تیم میزبان بوده، باشگاه روسونری‌ 3 بار پیروز شده و 2 بار شکست خورده است.

آخرین جدال آنها با پیروزی 3 بر صفر قرمز‌ و سیاه‌پوش همراه بود. جایی که سینیشا میهایلوویچ توانست درس خوبی به مانچینی دهد. باکا،نیانگ و الکس گل‌های این تیم را به ثمر رساندند.

در کنار این دربی رقابت 2 مربی نیز جالب توجه است.

وینچنزو مونتلا تاکنون با تیم‌های فیورنتینا و سمپدوریا 11 بار مقابل اینتر قرار گرفته است. وی از این تعداد تنها 4 بار پیروز شده و 5 بار نیز تن به شکست داده است.

استفانو پیولی آماری بسیار ضعیف‌تر دارد. این مربی با تیم‌هایی مانند پارما، لاتزیو، ساسولو و بلونیا 14 بار مقابل پرافتخارترین تیم ایتالیا قرار گرفته که تنها 2 بار پیروز شده است. 8 بار شکست پیولی نشان می‌دهد که یکشنبه شب کار بسیار سختی در سن‌سیرو خواهد داشت.

البته با توجه به این که پیولی به تازگی به جمع نراتزوری‌ها آمده توقع زیادی نمی‌توان داشت.

با این تفاسیر باید دید در رقابت پیولی و مونتلا چه کسی پیروز میدان خواهد شد؟