در اوایل دهه 90 انتشار یک خبر درباره دونالد ترامپ فضای رسانه‌‌ای آمریکا را تکان داد. آن روزها گفته می‌شد ترامپ که یک میلیونر نه‌ چندان سرشناس و متواضع بود با رابین گیونز، یکی از هنرپیشگان زن آمریکا که همسر مایک تایسون بود رابطه پنهانی دارد.

این خبر جنجالی آنقدر دهان به دهان چرخید تا سرانجام تایسون، قهرمان پیشین بوکس سنگین وزن جهان را در خصوص صحت و سقم آن به شک انداخت و او را وادار کرد شخصاً به سراغ ترامپ برود و از خود او در خصوص این موضوع سؤال بپرسد. در کتاب شرح حال ترامپ (Trump Nation) که تیم اوبرین، خبرنگار نشریه نیویورک تایمز سال 2005 آن را نوشت، آمده که خبر جنجالی رابطه پنهانی ترامپ با همسر تایسون، رئیس جمهور فعلی آمریکا را مجاب کرد تا از عوامل انتشار این گزارش شکایت و غرامتی 5 میلیارد دلاری طلب کند که البته دادگاه به نفع او رأی نداد.

در کتاب شرح حال ترامپ آمده است: تایسون برای پی بردن به صحت ماجرایی که رسانه‌ای شده بود به دفتر ترامپ واقع در خیابان پنجم منهتن رفت و از او پرسید:«آقای ترامپ، می‌توانم از شما سؤالی بپرسم... آیا شما با همسر من رابطه دارید؟»

فصل جدیدی از زندگی جنجالی رئیس جمهور آمریکا؛ این بار تایسون به ترامپ شک کرد

تایسون زمانی احساس خطر کرده بود که در نشریه «ووگ» (Vogue) عکسی از گیونز در کشتی تفریحی ترامپ در حالی که کلاه مخصوص او را به سر داشت دید و به اینکه ممکن است گزارش‌های منتشر شده درباره همسرش درست باشد، شک کرد اما ترامپ این خبر را تکذیب کرد.

در بخش دیگری از کتاب شرح حال ترامپ درباره تلاشی که او برای دفاع از خودش برابر اتهامات انجام داد، به نقل از وی نوشته شده است:«مایک! این خبر کاملاً مزخرف است. این دروغ است. حرفم را باور کن.» تایسون پس از شنیدن جواب ترامپ و پذیرفتن آن، از او می‌خواهد اجازه دهد روی کاناپه‌ای در دفتر او چرت بزند و چند لحظه بعد طوری غرق خواب می‌شود که نه رئیس جمهور جدید آمریکا نه کارمندانش جرأت نمی‌کنند او را از خواب بیدار کنند.