عباس چمنیان - سرمربی تیم ملی نوجوانان در مورد مصاحبه ای که پیرامون حضور عارف محمد علی پور، کاپیتان تیمش در پرسپولیس داشت توضیحات جدیدی داد. او در این باره می گوید: نیت من این طور نبود که اذعان کنم حضور عارف محمد علی پور در پرسپولیس اشتباه محض بوده. به اعتقاد من بهتر است بازیکنان تیم ملی نوجوانان به تیم هایی بروند که بازی کنند و نیمکت نشینی در تیم های بزرگ هیچ کمکی به آنها نخواهد کرد و این حرف ها هم از روی دلسوزی بود.

به این نکته هم توجه داشته باشید اگر مربی ای نیت جوانگرایی داشته باشد به بازیکنانی میدان می دهد که در خط هافبک و حمله بازی کنند. این بازیکنان اگر چندین بار هم توپ را لو دهند و از یک توپ استفاده کنند و تیم را به هدف برسانند مورد تحسین رسانه ها قرار خواهند گرفت و مربیان هم به خاطر بهاء دادن به این بازیکنان ستایش خواهند شد. اما اگر بازیکن جوانی در پست دروازه و دفاع به میدان برود و یک اشتباه کند و تیم حریف به گل برسد هم بازیکن مورد انتقاد قرار می گیرد و هم مربی.

من روی این نکته تاکید کردم و عارف هم گفته قصد دارد برای تیم جوانان و امید تیم پرسپولیس بازی کند که این اتفاق - اتفاق خوبی خواهد بود اما نیمکت نشینی در پرسپولیس کمکی به او نخواهد کرد.

چمنیان در خصوص برنامه های پیش روی تیم ملی نوجوانان گفت: فعلا در مرحله ریکاوری هستیم. انشاالله در آذر ماه اردوی تدارکاتی را آغاز می کنیم تا برای شرکت در تورنمنت روسیه آماده شویم. در این تورنمنت تیم های شاخصی حضور خواهند داشت و باید به خوبی برای حضور در این بازی ها آماده شویم.

عباس چمنیان در خصوص اینکه اگر عارف محمد علی پور در پرسپولیس بازی نکند شرایط وی در تیم ملی نوجوانان به چه صورت خواهد شد، گفت: عارف یکی از بازیکنان خوب ما و مهره کلیدی امان در خط دفاع است. به همین خاطر آرمانی بودن شرایط وی به تیم ملی کمک خواهد کرد. او در زمینه انتخاب تیم با من مشورت کرد و من هم نظراتم را به وی گفتم. انشاالله که برای تیم جوانان و امید پرسپولیس بازی خواهد کرد. در این صورت وی در شرایط آرمانی باقی می ماند و باز هم می تواند به تیم ملی کمک کند.