تا قبل از قهرمانی فصل گذشته بایرن، نام بوروسیا مونشن‌گلادباخ کنار یکی از رکوردهای تیم باواریایی دیده می‌شد؛ تنها 2 تیمی که 3 فصل متوالی بوندس‌لیگا را برده‌اند.

این ماجرا در دهه 70 رخ داد؛ زمانی که مونشن‌گلادباخ با درخشش برتی فوگتس در خط دفاع بر جام قهرمانی بوندس‌لیگا بوسه می‌زد و  در جام باشگاه‌های اروپا هم تا فینال پیش می‌رفت. با گذشت زمان مانند همیشه فوتبال آلمان، گلادباخ هم افت کرد و بایرن در قدرتنمایی تنها ماند.در چند سال گذشته، گلادباخ از آن تیم همیشه در حال تلاش برای سقوط نکردن فاصله گرفته و سابقه حضور در لیگ قهرمانان را هم دارد. امسال هم تیم قدیمی با اندوختن 11 امتیاز از 7 بازی در رده یازدهم امید زیادی به کسب سهمیه رقابت‌های اروپایی نخواهد داشت اما مقابل بایرن، همیشه قدرتمند است. بایرن 17 امتیازی در صدر جدول برای پنجمین قهرمانی متوالی آماده می‌شود. بازی ساعت 20 امشب در زمین بایرن در هفته هشتم بوندس‌لیگا می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

غایبان بازی

ریبری، بایرن را همراهی نمی‌کند و گلادباخ کریستنسن، دومینگوئس، دوکوره، درمیچ، هازار و رافائل را در اختیار ندارد.

رویارویی‌های قبلی

در 30 بازی گذشته 14 برد از آن بایرن شده، 6 بار گلاباخ برده و 10 بازی هم برنده نداشته است. در واقع پس از هامبورگ در 3 فصل گذشته هیچ تیمی به اندازه گلادباخ به بایرن نباخته است.

نکات کلیدی

بایرن در 17 بازی اخیر لیگی نباخته است.

گلادباخ فقط در یکی از 14 بازی خارج از خانه اخیر لیگی پیروز شده است.

بایرن یکی از 4 تیم بدون شکست تا مقطع فعلی فصل جاری بوندس‌لیگا محسوب می‌شود.

پیشنهاد کار در فیفا برای اسطوره شهر رم

رئیس فیفا به اسطوره رم پیشنهاد همکاری داد.

جانی اینفانتینو، رئیس سوئیسی فیفا به فرانچسکو توتی، اسطوره تیم رم پیشنهاد داد پس از بازنشستگی در سازمان متبوع او همکاری کند.

اینفانتینو در این باره گفت: کار کردن با اسطوره‌ای مانند توتی در ساختمان فیفا افتخار بزرگی است. فرانچسکو همیشه سعی می‌کند چیزهای خاصی به فوتبال ببخشد و اگر پس از بازنشستگی در فیفا این کار را انجام دهد، ما بسیار خوشحال خواهیم شد.

توتی هنوز نگفته پس از پایان قرارداد فعلی‌اش در ژوئن 2017 بازنشسته می‌شود یا نه و از طرفی برای مربیگری ابراز علاقه نکرده است.