هدایت ممبینی کارشناس داوری برنامه ۹۰ اعلام کرد که صحنه مربوط به برخورد علیرضا بیرانوند با میلاد فخرالدینی در بازی پرسپولیس و نفت پنالتی نبود و گلر پرسپولیس برای دفع توپ شیرجه زد و بعد از زدن توپ به ناچار با بازیکن حریف هم در مسیر برخورد کرد بعد از این اظهارنظر نوید مظفری دیگر کارشناس داوری روی خط برنامه رفت و مدعی شد بیرانوند توپ و پای بازیکن را با هم زده و این صحنه پنالتی بوده است در همین راستا علی دایی نیز روی خط برنامه رفت و اظهار داشت: «دروازه بان چگونه پنالتی می دهد؟ در همین برنامه چندین گونه داوران درباره پنالتی ها داوران نظر داده اند. آن صحنه ۱۰۰ درصد پنالتی بود و من از ممبینی تعجب می کنم که این گونه نظر می دهد.»

علی دایی افزود: «ما از اول فصل حداقل ۷، ۸ پنالتی ما را نگرفته اند. پنالتی بی خود علیه ما گرفته اند و این را ۹۰ نشان نداد. مثلا در بازی با استقلال و ماشین سازی از جمله روزهایی بود که پنالتی ها ما را اعلام نکردند.»

علی دایی سرمربی نفت خاطرنشان کرد: «داور در دقیقه ۶۳ پنالتی ما را نگرفت. همه مربیان می گویند بدترین نتیجه وقتی است که گل بزنیم اما یک گل بخوریم. آن موقع اگر گل می زدیم روند بازی کاملا تغییر می کرد اما داور پنالتی نگرفت.»

علی دایی اذعان داشت: «چرا صحنه عصبانیت عالیشاه و کوباندن توپ او مجازات نشد. اگر او کارت دوم را دقیقه ۳۸ می گرفت و اخراج می شد آیا سرنوشت بازی این گونه می شد؟ داور چرا به محسن مسلمان کارت زرد نمی دهد اما به بازیکن ما می دهد؟»

علی دایی در ادامه گفت: «این ها همه روی اعصاب بازیکن های ما بود و بازی با همین سوت ها تغییر کرد. ضمن این که در گل دوم بیرانوند توپ را با دست فرستاد اما دستش از محوظه خارج شده بود.»

علی دایی در پایان درباره دومین گلی که تیمش دریافت کرد تصریح کرد: «همچنین در صحنه مربوط به هند چگونه داور صحنه را به نفع ما گرفت. تیم من می خواست حمله کند اما با سوت داور به سمت دروازه پرسپولیس همه چیز عوض شد. تا دفاع من سر و سامان بگیرد، ما گل دوم را خوردیم.»