تیم ملی ایران در بازی پنجم دور رفت انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روز ۲۵ آبان ماه آینده در مالزی به مصاف سوریه خواهد رفت بر همین اساس کارلوس کی‌ روش سرمربی کشورمان راهی مالزی و تایلند شد که یکی از این دو کشور را به عنوان محل برپایی اردوی تیم ایران پیش از بازی با سوریه انتخاب کند. قبل از بازی با سوریه، تیم ملی ایران یک دیدار دوستانه و تدارکاتی برابر عراق انجام خواهد داد.

همان‌طور که از پیش هماهنگ شده است از ۱۱ تا ۲۵ آبان ماه آتی لیگ برتر تعطیل است و بازیکنان مدنظر کارلوس کی‌ روش به اردو دعوت خواهند شد.

در همین راستا شنیدیم کی‌ روش از عملکرد اغلب بازیکنان اصلی و ذخیره ملی پوش راضی است اما از برخی نفرات نیز چندان رضایت ندارد و یکی از این نفرات وریا غفوری است.

مدافع راست ملی پوش استقلال تهران که در جام ملت های ۲۰۱۵ آسیا نمایش فوق العاده ای ارایه داد و یکی از بهترین های ایران در استرالیا بود.

غفوری پس از آن رقابت ها به سپاهان اصفهان پیوست و مصدومیت به همراه حواشی این تیم پرافتخار باعث افت این مدافع راست ملی پوش شد.

جدایی از سپاهان و پیوستن به استقلال تهران هم نتوانست وریا را به اوج برگرداند و حالا شنیده می‌شود کی روش تصمیم گرفته او را خط بزند.

تیم ملی ایران در سمت راست خط دفاعی خود بازیکنی به اسم رامین رضاییان را دارد که در دیدارهای گذشته به ویژه تقابل کره جنوبی عالی کار کرده است.

سوال اینجاست، اگر به هر دلیلی رضاییان مصدوم یا محروم شد، چه کسی قرار است جای او را در تیم ملی پر کند؟ وریا غفوری؟ جواب این پرسش را کی روش فقط می داند.

ظاهرا او تصمیم گرفته حسین ماهینی، مدافع راست فیکس پرسپولیس (در حضور رضاییان) را به تیم ملی دعوت و وریا را در اردوی بعدی خط بزند.

با این کار مرد پرتغالی با یک تیر دو نشان می زند؛ اول آن که مدافعی هم تراز رضاییان پیدا می کند تا خیالش از بابت غیبت احتمالی دفاع راست فیکس تیم ملی راحت شود، دوم رضاییان را به تحریک وا می دارد تا با حداقل اشتباهات بازی کند.

گفته می شود مسئولان فدراسیون فوتبال از ماهینی پاسپورت هم گرفته اند.