جعفر کاشانی در خصوص حذف پرسپولیس از جام حذفی آن هم مقابل یک تیم لیگ دویی، به صحبت پرداخت که در زیر می‌خوانید:

 

 باخت مقابل قشقایی برای هواداران پرسپولیس تلخ و برای اهالی فوتبال غیرقابل پیش‌بینی بود. این شکست را چطور ارزیابی می‌کنید؟

این اتفاقات در فوتبال رخ می‌دهند و اجتناب‌ناپذیر هستند. فوتبال، جای این اتفاقات است. پرسپولیس معایبی در این بازی داشت که همه ما، آن را دیدیم. امیدوارم اگر برنامه لیگ برتر تغییر نکند، بتوانیم با کسب نتایج بهتر، همه چیز را جبران کنیم.

 

 منتقدان معتقدند پرسپولیس بدون ملی‌پوشانش نباید وارد جام حذفی می‌شد. نظر شما چیست؟ 

نه، اصلاً این موضوع را قبول ندارم. پرسپولیس تابع برنامه‌ریزی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است. ما که نمی‌‌توانیم خودمان برنامه‌ریزی کنیم و کاری را انجام دهیم.

 

اما سازمان لیگ، تصمیم‌گیری در مورد حضور یا عدم حضور در جام حذفی برای این تاریخ و بدون بازیکنان ملی‌پوش را به‌عهده خودتان گذاشته بود! 

باز هم می‌گویم ما باید بازی می‌کردیم. به هر حال نام این باشگاه پرسپولیس است و تحت هر شرایطی باید برای کسب پیروزی به میدان برود،پ ولی معایب فرهنگی در این بازی دیدیم که به خاطر آن معایب نتوانستیم به پیروزی برسیم.

 

 منظورتان از معایب فرهنگی چیست؟

بازیکنان ما با غرور زیادی وارد زمین شدند که این موضوع در نهایت به تیم ما ضربه وارد کرد. تیمی که مغرور به زمین برود، محکوم به شکست است. متأسفانه بازیکنان ما، خودشان را قبل از شروع بازی برنده می‌دانستند و این، همان نقص بزرگی بود که گریبان‌گیرمان شد. کسی نبود که به بازیکنان بگوید در هر دیداری، همه تیم‌ها مقابل پرسپولیس مدعی برد هستند، چون مقابل یک قهرمان بازی می‌کنند. نسل‌های قبل از این بازیکنان، به قدری با پیراهن پرسپولیس قهرمانی کسب کرده‌اند که هنوز هم تیم‌ها از نام پرسپولیس وحشت دارند، پس تلاش می‌کنند بهترین بازی خود را مقابل پرسپولیس انجام دهند و این موضوع، اجتناب‌ناپذیر است. فرهنگ بازیکنان باید آن قدر بالا باشد که در هیچ دیداری، حریفان را دست‌کم نگیرند. در جام حذفی، این که تیمی را در حد خودتان ندانید، نتیجه‌ای به غیر از آن چه دیدید، در پی ندارد.

 

 معایبی که عنوان کردید، چطور باید مرتفع شود؟

باید در وهله اول، کمیته‌هایی در باشگاه تشکیل دهیم تا موضوع شکست را بررسی کنند. بعد از آن باید با ادله درست، بازیکنان را قانع کنیم در چه باشگاه بزرگی بازی می‌کنند و پیراهن چه تیمی را به تن دارند. نه تنها پرسپولیس، بلکه باشگاهی مثل بایرن مونیخ نیز جلوی تیم کلن، به خاطر غرور امتیاز از دست می‌دهد. آنها فقط یک اشتباه برابر کلن داشتند و همان یک اشتباه کافی بود با حریف مساوی کنند. من دیروز (یکشنبه) باشگاه بودم و با برانکو ایوانکوویچ بر سر همین موضوع غرور بازیکنان حدود دو ساعت و نیم صحبت کردم. باید راهی پیدا کنیم تا دیگر بازیکنی از پرسپولیس، با غرور وارد زمین نشود.

 

 نظر برانکو در مورد این شکست چه بود؟ 

او هم قبول داشت که بازیکنان با غرور خود، پرسپولیس را تحت تأثیر قرار دادند. روز سه‌شنبه، جلسه هیئت مدیره برگزار می‌شود و ما در مورد این مسئله بیشتر بررسی‌ خواهیم کرد. چیزی که مهم است، بالا بردن فرهنگ بازیکنان و آموزش این نکته به آنهاست که قدر این پیراهن را بدانند و در 15 دقیقه ابتدایی هر بازی، کار حریف را تمام کنند.