دیدار حساس تیم های والنسیا و اتلتیکو مادرید در چارچوب هفته هفته لالیگا، ساعت ۱۳،۳۰ روز یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ در ورزشگاه مستایا شهر والنسیا به قضاوت کارلوس کلوس برگزار می شود. والنسیا پس از شروع کابوس وار لالیگا و ۴ باخت متوالی در ۴ هفته نخست این رقابت ها که منجر به برکناری پاکو آیستران شد، طی دو هفته اخیر شرایط بهتری را پیدا کرده و با حضور وورو مربی موقت خود، دو برد پیاپی را به دست آورده است. البته چزاره پراندلی ایتالیایی به عنوان سرمربی دائمی والنسیا انتخاب شده ولی در این بازی، وورو برای آخرین بار روی نیمکت این تیم خواهد نشست. خفاش ها با کسب ۶ امتیاز در رده شانزدهم جدول حضور دارند.

 

طی ۷ تقابل اخیر این دو تیم، فقط یک برد نصیب والنسیا شده است.

اتلتیکو طی ۷ بازی اخیر لیگ، شکست نخورده و ۵ کلین شیت را ثبت کرده است. (۹ کلین شیت طی ۱۲ بازی اخیر لالیگا)

طی ۴ تقابل اخیر این دو تیم در مستایا، تیم میزبان طعم برد را نچشیده و ۳ بازی به تساوی رسیده است.

کمترین تعداد شوت ها در این فصل لالیگا، به سوی دروازه اتلتیکو مادرید شلیک شده است. تا پایان هفته ششم، فقط ۱۲ شوت به سوی دروازه اتلتیکو روانه شده و این تیم با ۲ گل خورده، بهترین خط دفاعی لالیگا را در اختیار دارد. بر عکس، والنسیا یکی از بدترین خطوط دفاعی لیگ را با ۱۲ گل دریافتی در اختیار داشته و بیشترین تعداد گل دریافتی در بازی های خانگی این فصل، به نام والنسیا ثبت شده است. خفاش ها ۸ گل را طی ۶ هفته نخست لالیگا در مستایا دریافت کرده اند.

۵ گل از ۱۲ گل دریافتی والنسیا در لالیگا، با ضربه سر به ثمر رسیده اند. اتلتیکو مادرید مهارت زیادی در زدن گل با ضربه سر دارد و والنسیا ضعفی بزرگ در این زمینه. اگر اتلتیکو با ضربه سر به گل رسید، زیاد تعجب نکنید.

آنتوان گریزمان بهترین گلزن لالیگا در این فصل (در کنار لوئیز سوارز) توانسته در ۳ بازی از ۴ مسابقه اخیر اتلتیکو مادرید، گلزنی کند. او طی ۴ بازی اخیر، ۵ گل زده است.

در ۵ گل اخیر والنسیا، لوئیز نانی ستاره پرتغالی این تیم توانسته در ۳ گل نقش مستقیم ایفا کند.

دو بازی اخیر این دو تیم در مستایا، با نتیجه مشابه ۳-۱ به پایان رسیده است. یک بار به سود والنسیا و یک بار به سود اتلتیکو