برانکو ایوانکویچ در ابتدا گفت: قبل از هر چیز خیلی خوشحال هستم که توانستیم ملاقاتی با جانبازان دفاع مقدس داشته باشیم و یادی از آنها کنیم. اینها افرادی هستند که جان‌شان را در جنگ با عراق گذاشتند. من این مساله را خوب درک می کنم چون کرواسی هم برای استقلال خود جنگید. از آنها متشکرم که تشریف آوردند تا بچه‌های جوان ما این قربانیان را دیدند که بی هدف و بی نتیجه قربانی نشدند. به خاطر آنهاست که ما امروز راحت هستیم.

وی در مورد جام حذفی نیز گفت: بدون ملی پوشان وارد جام حذفی می شویم اما به بقیه بازیکنانم اعتماد دارم. به هر حال بازی در جام جذفی، شرایط خاص خودش را دارد و امکان دارد شرایط غیر منتظره به وجود بیاید.

برانکو ادامه داد: دوست دارم در هر سه جامی که در پیش است، مدعی باشیم و برای قهرمانی کارمان را در جام حذفی شروع می‌کنیم. من به جوانان تیم اعتماد کامل دارم و هیچ شکی در مورد بازیکنانم نخواهم داشت، البته در ترکیب اصلی تغییراتی خواهیم داشت و این اولین بار است که در یک رقابت رسمی، با ترکیب جدیدی وارد زمین می‌شویم چون قرار است بدون ملی‌پوشان به میدان برویم.

سرمربی سرخپوشان در مورد استفاده از بازیکنان باتجربه یا جوان در بازی مقابل قشقایی گفت: در تیم من همیشه بهترین بازیکنان‌مان فرصت بازی خواهند داشت. بازیکنان جوان و خوب خواهیم داشت که از آنها استفاده می‌کنیم.

برانکو در خصوص انتخابش بین فوتبال بد با نتیجه خوب یا فوتبال خوب با نتیجه بد، تصریح کرد: همیشه نتیجه مهمترین گزینه است چون فقط برد در خاطرات می‌ماند و بقیه این مسائل در ذهن کسی نمی‌ماند اما ما باید به شکلی عمل کنیم که بازی زیبایی را هم ارائه دهیم. مثلاً بازی با سپاهان برای‌مان یک بازی زیبا با کسب نتیجه بود. طبیعی است که برد، دقیقاً آن چیزی است که همیشه می‌خواهیم چون زندگی‌مان از فوتبال می‌گذرد و این بردهاست که حالت قهرمانی و اعتمادبه نفس به تیم می‌دهد. به همین علت تلاش می‌کنیم تا بازی‌های‌مان در وهله اول، همراه با نتیجه باشد.

وی در خصوص مربیانی که دو، سه بازیکن در تیم ملی داشتند اما حاضر به بازی در جام حذفی نشدنداما پرسپولیس با 6 بازیکن در تیم ملی حاضر به بازی در جام حذفی شده، گفت: بله همین‌طور است. من به بازیکنانم اعتماد کامل دارم و هیچ شکی به کیفیت بازیکنانم ندارم به همین علت ما در جام حذفی شرکت خواهیم کرد.

او وقتی با سوالی در خصوص احتمال جذب سروش رفیعی مواجه شد، تاکید کرد: من و امیر قلعه‌نویی دوستان و رقبای بزرگی هستیم و این بزرگترین بخش کار ماست اما هیچ صحبتی با سروش رفیعی نداشتیم چون من همیشه به حریفم احترام می‌گذارم. قطعاً تا زمانی که یک بازیکن با باشگاه خود قرارداد دارد، با او مذاکره‌ای نمی‌کنیم. فعلاً با تراکتورسازی قرارداد دارد و از سوی دیگر نمی‌دانیم با فولاد هم دارای قرارداد است یا نه؟

برانکو در مورد جذب اشکان دژاگه در نیم فصل نیز گفت: او بازیکن بزرگی است که در آلمان بازی کرده است. ما فعلاً لیست‌مان پر است و بازیکنان خودمان را داریم. باید ببینیم در فصل زمستان وضعیت بازیکنان به چه شکل خواهد شد و آیا نیاز خواهیم داشت به بازیکنان جدید یا نه؟ طبیعی است دژاگه در اروپا بازی کرده و بازیکن خوبی است اما باید دو مسئله را بررسی کنیم، اول اینکه شرایط ما چطور است و بعد اینکه شرایط این بازیکن در آینده چگونه خواهد بود.

سرمربی کروات سرخپوشان در مورد شایعه کم‌کاری شجاع خلیل‌زاده مدافع سپاهان در دیدار برابر پرسپولیس، افزود: به نظر من شجاع بهترین مدافع سپاهان در آن بازی بود اما ما خیلی خوب بازی کردیم. ما اجازه ندادیم خط دفاع این تیم نفس بکشد و به خودش بیاید. شجاع در تمدید قرارداد با سپاهان نشان داده چه چیزی می‌خواهد و به دنبال چیست. او می‌خواهد در تیم سپاهان بماند و بهترین بازی‌هایش را در آن تیم انجام دهد. مطمئن باشید هیچ حساب و کتابی در کارش برای آن بازی نبود چون یک ورزشکار واقعی است و شخصیت بزرگی دارد. در تراکتورسازی هم با حداکثر توانش بازی می‌کرد، همین‌طور که در سپاهان بازی می‌کند ولی تیم ما خیلی خوب بود و آنها هم تحت فشار زیاد بودند.