تیم استقلال تهران در هفته هفتم لیگ برتر نخستین پیروزی خود را مقابل ذوب آهن به دست آورد تا با آرامش به تعطیلات برود. ستار همدانی، پیشکسوت آبی پوشان درباره شرایط این تیم می گوید: اینکه استقلال بعد از چند هفته موفق شد ذوب‌آهن را از پیش‌رو بردارد و اوج بگیرد، اتفاق خوبی برای هوادارانش است. عملکرد استقلال مقابل ذوب‌آهن خوب بود و تیم منصوریان بعد از مدت‌ها توانست خودش را در زمین پیدا کند. بعد از دربی آرامش قابل توجهی در تیم منصوریان نفوذ کرده و همین امر باعث شد تا بازیکنان به سطح واقعی خودشان بازگردند.

 

او در ادامه تاکید می کند: باید توجه داشته باشیم که استقلال همچنان دچار ضعف‌های زیادی است و باید روزبه‌روز روی آنها کار شود تا بتواند موفقیت‌های لازم را در هفته‌های آتی کسب کند. استقلال هنوز کسی را ندارد که از خط دفاعی تیم را به حرکت وا دارد و بازیسازی را از ابتدای زمین آغاز کند. این موضوع یکی از ضعف‌های استقلال در بازی با ذوب آهن بود. مگویان از آن بازیکنانی است که می‌تواند از عمق دفاع استقلال بازی‌سازی کند زیرا این توانایی بارها در او دیده شده است.

 

همدانی در پایان می افزاید: علی منصوریان در بازی با ذوب‌آهن انتخاب خوبی داشت و نشان داد که حضور یعقوب کریمی می‌تواند به نفع تیم باشد. یعقوب بازیکن باهوشی است که می‌تواند به خط حمله استقلال قدرت ببخشد اما در کل استقلال گام خوبی را برداشت. قطعا استقلال از بحران خارج خواهد شد و در هفته‌های آینده می‌توانیم نظاره‌گر عملکرد خوبی از تیم آبی پایتخت باشیم.