صدور کارت بازی رامین رضاییان خبری بود که دوشنبه شب مطرح شد و البته خیلی زود هم مهر تکذیب خورد. تکذیبیه‌ای از سوی سلیمانی دبیر کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ که می‌گفت: «از باشگاه پرسپولیس کسی برای ثبت قرارداد رامین رضاییان به ما مراجعه نکرده و قرارداد قبلی هم چون فسخ شده، از نظر ما اعتباری ندارد. اگر قرارداد رضاییان ثبت نشود، این بازیکن نمی‌تواند برای پرسپولیس بازی کند.»

پرسپولیسی‌ها اما دیروز ادعا کردند که قرارداد مدافع ملی‌پوش خود را برای ثبت در اختیار سازمان لیگ گذاشته‌اند و با دریافت کارت بازی او، رامین رضاییان هیچ مشکلی برای بازی مقابل تراکتورسازی نخواهد داشت اما سوال اینجاست که آیا برانکو که دو روز پیش گفته بود رضاییان چند ماه از تیم عقب است، به این زودی‌ها به او بازی می‌دهد؟

داستان جدایی بی‌فرجام رامین رضاییان را با هر ذهنیتی بخوانیم، آخرش می‌رسیم به همان بندِ دست‌نویس. بدتر از آن اما تکرار رویه‌ای‌ است که باشگاه در پیش گرفته؛ بدون درس گرفتن از آنچه رضاییان بر سرش آورد. آن شرط و شروطی هم که می‌گفتند بازگشت این بازیکن را تضمین خواهد کرد، سپرده شد به دست فراموشکارِ باد.

رضاییان برگشت اما نه با قرارداد سه ساله‌ای که باشگاه می‌خواست. از قرارداد ۴۰۰ میلیونی و جریمه سنگینی هم که گفته بودند، خبری نیست. قراردادی که باشگاه پیش ‌روی رامین رضاییان گذاشت، دو ساله بود که البته با باقی‌مانده قرارداد قبلی‌اش می‌شود سه ساله اما چیزی که متعجب‌مان کرده، متمم قرارداد این بازیکن است. آن هم در حالی که پرسپولیسی‌ها به وقت جدایی رضاییان به خاطر یک متمم نتوانسته بودند جلوی رفتنش را بگیرند.

راست و دروغش گردن راوی اما شایعه‌ها دیروز خبر آوردند که متمم قرارداد جدید رامین رضاییان هم درباره ترانسفر اوست که بر اساس این متمم، او در صورت دریافت پیشنهاد خارجی مناسب می‌تواند پرسپولیس را ترک کند و برود.

جالب‌تر اما سکوت مدیران باشگاه پرسپولیس درباره این شائبه نگران‌کننده است که همه تماس‌هایمان برای اطلاع از صحت و سقم ماجرا را بی‌پاسخ گذاشتند.

تنها چیزی که آنها به تازگی درباره رامین رضاییان مطرح کردند، ارسال قرارداد این بازیکن به سازمان لیگ بود که سایت رسمی باشگاه دیروز درباره‌اش نوشت: «باشگاه پرسپولیس با قرار دادن نام رامین رضاییان در فهرست این فصل بازیکنانش قرارداد تمدید شده این بازیکن را جهت اجرا و دریافت کارت بازی‌ او تحویل سازمان لیگ داد.

رضاییان پیش از این در مصاحبه‌ای رسمی- مصاحبه با سایت باشگاه- اعلام کرده بود که ادامه قرارداد خود با پرسپولیس را معتبر می‌داند و تمدید مدت همکاری از سوی او که پیش از سفر تیم‌ملی کشورمان به چین انجام شد هم به طور رسمی و حقوقی بر این موضوع صحه گذاشت. نماینده باشگاه همچنین فهرست این فصل بازیکنان پرسپولیس را که پیش‌تر تحویل هیات فوتبال شده بود، تحویل سازمان لیگ داد و بدین ترتیب، فهرست ۱۸ نفره با خروج نام ساسان انصاری و اضافه شدن نام رامین رضاییان تکمیل است.»

این یعنی که پرسپولیسی‌ها باید فسخ قرارداد رامین رضاییان را که او پیش از سفرش به ترکیه انجام داده بود، باطل و قرارداد جدید و دو ساله او را هم ضمیمه‌اش کرده باشند. حالا سوال اینجاست که کدام برگه قرارداد رضاییان برای ثبت ارائه شده؟

این بازیکن دو هفته پیش قراردادی دو ساله با پرسپولیس امضا کرده بود که بنا بر ادعای طاهری آن قرارداد پاره شده و پس از آن هم رضاییان به باشگاه نرفته که قرارداد جدیدی امضا کند.

حالا باید دید پرسپولیسی‌ها چه قراردادی را به سازمان لیگ ارائه کرده‌اند که به استناد آن از حضور سه ساله رامین رضاییان گفته‌اند.

شاید هم منظورشان همان قراردادی است که رضاییان پیش از امضای قرارداد با ریزه‌اسپور آن را یکطرفه فسخ کرده بود که البته اعتبار آن قرارداد، سه سال نبود.