محسن مسلمان که قطعاً در سه بازی پایانی لیگ برتر هم یکی از مهره‌های کلیدی تیمش خواهد بود در مورد شانس قهرمانی سرخ‌ها، بازی تیمش مقابل استقلال اهواز و ... به اظهارنظر پرداخت که مشروح آن در زیر می‌آید:

**: در اهواز هم جان سالم به در بردید و هم سه امتیاز را گرفتید. درمورد این بازی چه صحبتی داری؟

خب برای ما گرفتن سه امتیاز خیلی مهم بود و اگر امتیاز از دست می‌دادیم کارمان خیلی سخت می‌شد، چون استقلال هم توانست فولاد را شکست دهد. خدا را شکر که بردیم، ولی جوی که در ورزشگاه ایجاد شد واقعاً وحشتناک و عجیب بود. تماشاگران سنگ پرتاب می‌کردند و به‌همین دلیل سر خیلی از حاضرین در ورزشگاه شکست، با این حال خدا را شکر که اتفاقات بدتر از این نیفتاد.

**: فکر می‌کنی چرا بازی در ورزشگاه غدیر انجام نشد؟

من دلیلش را نمی‌دانم و این را باید از مسئولان بپرسید. ورزشگاه غدیر شرایط بهتری داشت.

**: حالا باید خودتان را برای بازی با نفت آماده کنید، در مورد این بازی نظرت چیست؟

نفت یک تیم خیلی خوب است. شما دیدید که آنها امسال چقدر مشکل داشتند، ولی الان در بالای جدول هستند. همه تیم‌ها جلوی پرسپولیس انگیزه دارند و این کار ما را سخت می‌کند، ولی باید سه امتیاز را بگیریم. اگر قهرمانی می‌خواهیم باید نفت را ببریم. ما اگر امتیاز از دست بدهیم هر لحظه امکان دارد که دیگر حریفان نزدیک‌تر شوند.

**: اصلی‌ترین رقیب پرسپولیس را چه تیمی می‌بینی؟

استقلال رقیب اصلی ماست، ولی به هر حال نباید از استقلال خوزستان هم غافل شد.

**: امسال در خیلی از بازی‌ها بیش از حد محروم دادید و برای این بازی هم رضاییان غایب است. چرا اینقدر محروم می‌دهید؟

بالاخره فشار روی تیم و بازیکنان زیاد است و لیگ ایران هم لیگ پُربرخوردی است. من معتقدم تعداد اخطارها برای محرومیت بازیکنان زیاد منطقی نیست. شما می‌بینید که در لالیگا بازیکنان با پنج اخطار محروم می‌شوند، ولی اینجا با سه اخطار و سپس با دو اخطار محروم می‌شوند. اینجا هم مثل لالیگا باید بازیکنان با پنج اخطار محروم شوند.

**: خیلی‌ها معتقدند پرسپولیس قهرمان خواهد شد، آیا خودت هم چنین نظری داری؟

خیلی‌ها از تیم ما تعریف می‌کنند و این خوب است، ولی ما حق نداریم کار را تمام شده بدانیم، چون سه بازی دیگر باقی مانده است. هنوز خودمان را قهرمان نمی‌دانیم، وقتی قهرمان هستیم که جام را بگیریم.

**: در مورد اتفاق تلخی که برای مهرداد اولادی افتاد چه صحبتی داری؟

من در ملوان چند ماه با مهرداد زندگی کردم. از دست دادن چنین جوانی واقعاً سخت بود و امیدوارم خانواده او این داغ سنگین را تحمل کنند. متأسفانه زمان ختم مهرداد به بازی‌های لیگ خورد، ولی امیدوارم فوتبالیست‌ها بعد از پایان لیگ به خانه مهرداد و سر مزار او بروند.

**: برخی معتقدند او در فوتبال به حقش نرسید، نظر تو چیست؟

مهرداد از خِرس و شالکه پیشنهاد داشت، ولی خسته شده بود و می‌خواست به ایران برگردد. حتی بحث خدمت سربازی او باعث شد تا زمانی که در الشباب بود برای بازی با سپاهان به ایران نیاید. اگر اولادی به شالکه یا خِرس می‌رفت شاید خیلی چیزها عوض می‌شد.