پپ گواردیولا در آستانه بازی امشب (چهارشنبه) بایرن‌مونیخ در خانه اتلتیکومادرید در دور رفت از مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا گفت: خوشحالیم که در این مرحله هستیم و این را می‌دانیم که چهار تیم راه یافته به مرحله نیمه‌نهایی سرسخت هستند و اتلتیکو هم از این قاعده مستثنی نیست. اتلتیکومادرید را می‌توان با بارسلونا و رئال‌مادرید مقایسه کرد. وقتی اتلتیکو با تیم‌های بزرگ اروپایی تقابل دارد، می‌توان آنها را هم شانس اول پیروزی دانست. سیمئونه با روخی‌بلانکو موفق به کسب دستاوردهای بزرگ شده است. چهارشنبه شب بازی فوق‌العاده و کامل و البته لذت‌بخشی را شاهد خواهد بود. برای رسیدن به دیدار فینال هر کاری که از دست‌مان برآید را انجام خواهیم داد.

سرمربی پیشین بارسلونا در مورد وضعیت مدافع میانی تیمش که به تازگی از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده، گفت: ژروم بواتنگ اینجا همراه ماست، اما اینکه بازی خواهد کرد یا نه، پیش از بازی در مورد این موضوع تصمیم خواهیم گرفت. ژروم یکی از بهترین مدافعان میانی جهان است و تجربه و شخصیت لازم برای بازی‌هایی اینچنینی را دارد.

گواردیولا تأکید کرد: اتلتیکو کارهای زیادی انجام می‌دهد. همانطور که مردم می‌گویند این تیم عالی دفاع می‌کند، اگرچه این تمام کاری نیست که آنها می‌توانند انجام دهند. آنها تیمی سازمان‌یافته هستند که ساختار دفاعی خوبی دارند. اتلتیکو فضایی به حریف نمی‌دهد و ضدحملات خطرناکی هم ترتیب می‌دهد. تیم سیمئونه در سه- چهار فصل اخیر برای قهرمانی در لالیگا و حتی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا تلاش می‌کند، از این‌رو باید بهترین عملکردمان را مقابل آنها ارائه دهیم . بازی‌های روخی‌بلانکو را به خوبی زیرنظر داشته‌ایم و باید ببینیم که چطور می‌توانیم به آنها ضربه بزنیم.

سرمربی اسپانیایی باواریایی‌ها اظهار داشت: در فوتبال باید خود را با شرایط وفق داد و ما هم برای کسب بهترین نتیجه خودمان را با شرایط بازی چهارشنبه شب در ویسنته کالدرون وفق خواهیم داد. در سه سال اخیر سه بار بایرن‌مونیخ را به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسانده‌ام، اما از نظر مردم اگر من این تیم را به قهرمانی اروپا نرسانم بدین معناست که کارم را در این تیم کامل نکرده‌ام. با این حال باید بگویم بابت چیزهایی که از حضورم در آلمان تجربه کردم، خوش‌شانس بوده‌ام. فکر می‌کنم در آلمان مربی و انسان بهتری شدم و به آرامش بیشتری رسیدم.

تیم‌های اتلتیکومادرید و بایرن‌مونیخ از ساعت 23:15 امشب (چهارشنبه) در ورزشگاه ویسنته کالدرون به مصاف هم می‌روند.