مهاجمی که در بیشتر لحظات بازی تنها در زمین راه می‌رود اما همیشه در لحظه درست، در نقطه درست قرار می‌گیرد.

قبل از جری بنتسون، آخرین تجربه خرید مهاجم خارجی در پرسپولیس به امضای قرارداد با یک بازیکن صد و چند کیلویی ختم شده بود؛ بازیکنی که حتی برای تکان خوردن در زمین مسابقه نیز با مشکل روبه‌رو بود اما با «تشخیص» حمید درخشان، پیراهن پرسپولیس را بر تن می‌کرد.

عجیب نبود اگر در روزهای اول حضور بنتسون در پرسپولیس، هواداران با بدبینی به این خرید نگاه کنند، حتی سابقه بازی او برای تیم ملی هندوراس نیز چندان قانع‌کننده به نظر نمی‌رسید.

آقای مهاجم در 5 هفته اول فقط 18 دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد و هفت هفته طول کشید تا برای اولین بار در ترکیب تیمش فیکس شود. او در مسابقه حساس با سایپا به زمین فرستاده شد و دو اخطار گرفت.

با بی‌خیالی زمین را ترک کرد و مردِ منفور هواداران باشگاه شد، حتی برانکو که ده‌ها بار پای اشتباهات سوشا و بنگر ایستاده بود، او را در کنفرانس خبری‌اش زیر سؤال برد. حالا همه علیه بنتسون بودند و دوران او در پرسپولیس تمام شده به نظر می‌رسید اما این مهاجم بار دیگر همه را غافلگیر کرد.

از پنالتی بازی با ملوان تا دو گل در جنگِ سنگی اهواز. از شمال تا جنوب. حالا باید دید برانکو او را برای فصل بعد انتخاب خواهد کرد یا اینکه از پرسپولیس خواهد رفت.