در جریان بازی شب گذشته (شنبه) تیم فوتبال اتلتیکومادرید برابر مالاگا در ورزشگاه ویسنته کالدرون، اتفاق عجیبی رخ داد. دیه‌گو سیمئونه پس از آنکه یکی از توپ جمع‌کن‌های ورزشگاه در نزدیکی رختکن اتلتیکومادرید به عمد توپی را به زمین بازی انداخت تا بازی و ضد حمله مالاگا متوقف شود، از نیمکت قرمزوسفیدپوشان مادرید اخراج و به سکوها فرستاده شد.

در لحظه وقوع آن اتفاق بازی هنوز بدون گل بود و مالاگا موقعیتی خطرناک برای زدن گل نخست بازی داشت، اما زمانی که توپ دوم وارد زمین شد، متئو لاهوز، داور مسابقه بازی را متوقف کرد. در آن لحظه مشخص نبود که چه کسی مسئول پرتاب شدن آن توپ به زمین بازی بوده است، اما در پایان نیمه اول دوربین‌های تلویزیونی تصاویری را پخش کردند که داور را در حال صحبت با سیمئونه نشان می‌داد و زمانی که نیمه دوم آغاز شد، سرمربی آرژانتینی روخی‌بلانکو به جای نیمکت تیمش، بازی را از روی سکوها پیگیری می‌کرد.

اخراج سیمئونه از نیمکت اتلتیکو پس از شیطنت توپ جمع‌کن‌های ویسنته کالدرون! + تصاویر

اخراج سیمئونه از نیمکت اتلتیکو پس از شیطنت توپ جمع‌کن‌های ویسنته کالدرون! + تصاویر


طبق قوانین لالیگا سرمربی هر تیم مسئول تمام اتفاقاتی و رفتارهایی است که از سوی نیمکت‌نشینان یک تیم، اعم از بازیکنان و مربیان سر می‌زند و ظاهراً دلیل اخراج سیمئونه هم تخلفی بود که یا از سوی خودش یا از سوی دیگر نیمکت‌نشینان اتلتیکومادرید سر زد.

اتلتیکومادرید در نهایت با گلزنی آنخل کورئا در دقیقه 62 بازی را با نتیجه یک بر صفر برد تا به رقابت شانه‌به‌شانه‌اش با کاتالان‌ها در صدر جدول رده‌بندی لالیگا ادامه دهد.