در دیدار هشتاد و دوم سرخابی ها، هافبک ها نقش به سزایی در عملکرد تیم شان دارند و قطعا هر تیمی که بتواند در نبرد میانه میدان موفق عمل کند بازی را به سود خود رقم خواهد زد.

در بین هافبک های دو تیم تا اینجای فصل کمال کامیابی نیا و روزبه چشمی نقش اساسی در موفقیت تیم هایشان ایفا کردند و توانستند در کارهای دفاعی و تخریبی عملکرد چشم گیری داشته باشند اما در این بازی بزرگ این دو مهره به دلیل مصدومیت و محرومیت غایبان بزرگ میدان خواهند بود و استقلال و پرسپولیس نمی توانند از توانایی های آنها بهره ببرند.

روزبه چشمی چند بازی اخیر استقلال را از دست داده اما وجود مهره ای مانند امید ابراهیمی اجازه نداده جای خالی او خیلی هم به چشم بیاید اما در طرف مقابل با  توجه به اینکه  کمال کامیابی نیا، در بازی های این فصل، تبدیل به مهره کلیدی تیمش شده قطعا خلا او در این بازی محسوس تر خواهد بود و غیبت اجباری او نگرانی های زیادی به همراه دارد.

نگاهی به بازی های پرسپولیس که کامیابی نیا در آنها حضور نداشته، نشان می دهد عدم حضور او پرسپولیس را در خط میانی با مشکلات جدی مواجه کرده و می توان گفت کامیابی نیا قلب خط میانی پرسپولیس بوده است پس محرومیت او در بازی دربی بیشتر به چشم می آید و در این پست پرسپولیس نسبت به استقلال با مشکل بیشتری مواجه خواهد شد و کفه ترازو در خط میانی به نفع استقلال سنگین تر شده است اما برانکو ثابت کرده  مرد روزهای سخت است واین باور بعد از بازی سخت و پرحاشیه با ملوان قوت بیشتری پیدا کرده است.

اما اینها را بگذارید در کنار اینکه امید عالیشاه هم مصدوم بوده و احتمال رسیدنش به دربی 50-50 است و اگر او هم به این بازی نرسید مطمئنا مشکلات پرسپولیس در خط میانی مضاعف خواهد شد.