نشریه «سان» در خبری اختصاصی مدعی شد که مورینیو در منطقه چشایر که نزدیک به شهر منچستر است به دنبال خانه است و این نشانه‌ای از این است که این مربی پرتغالی تا بازگشت به عرصه مربیگری و نشستن روی نیمکت منچستریونایتد فاصله چندانی ندارد.

مورینیوی 53 ساله که از ماه دسامبر 2015 و بعد از اخراج از سمت سرمربیگری چلسی هدایت تیمی را بر عهده نگرفته، این روزها از او به عنوان سرمربی بعدی شیاطین سرخ و جانشین لوئیز فن‌خال در این تیم یاد می‌شود. این در حالی است برخی رسانه‌ها هم بحث بازگشت آقای خاص به رئال‌مادرید و جانشینی او به جای زین‌االدین زیدان را مطرح کرده‌اند.

سرمربی پیشین چلسی در گفت‌وگو با روزنامه «اُ ژوگو» پرتغال گفت: می‌توانم این تضمین را به شما بدهم که در این تابستان به عرصه مربیگری باز خواهم گشت. در حال حاضر پیشنهادات خوبی دارم، اما در حال بررسی همه جوانب برای گرفتن تصمیم نهایی هستیم. در پایان فصل جاری همه از مقصد بعدی من مطلع خواهند شد.

وی در ادامه به حالت شوخی اظهار داشت: قطعاً تیم بعدی که هدایتش را بر عهده خواهم گرفت، استوریل یا پاکاس نخواهند بود چون فصل فوق‌العاده‌ای داشته‌اند و قصد تغییر مربی ندارند. فصل بعد در تیمی خواهم بود که واقعاً من را بخواهند.

آقای خاص در پایان عنوان کرد: پس از چند ماه استراحت و شارژ باتری‌هایم حالا آماده بازگشت به میادین با تمام انرژی‌ام است. دوست دارم با مسئولیت در باشگاهی کار کنم که در لیگی سخت حضور دارد و رسیدن به اهداف ساده نباشند و گزینه خیلی زیادی پیش‌رو نداشته باشیم.