ایران ورزشی: دقایق پایانی بازی داور دستش را در جیب می‌برد و کارت را جلوی چشم بازیکنی می‌گیرد که این روزها مرد شماره یک استقلال است. هل دادن بازیکن حریف بهانه‌ای می‌شود تا داور به رحمتی کارت زرد نشان دهد. این یعنی جرقه‌ای که استادیوم را به هم می‌ریزد. گزارشگر بازی هم فردی است که تمام صحنه‌های حاشیه‌ای که به چشمش می‌آید را برای بینندگان گزارش می‌کند اما این بار خودش حرف‌هایش را سانسور می‌کند و دوربین‌های تلویزیونی هم رغبتی ندارند به اینکه تصاویر جنجالی بازی را نشان دهند. این در حالی است که کمی آن طرف‌تر در جایی که دوربین‌ها تصاویر را نشان ندادند تجمع استقلالی‌ها توجه همه را به خود جلب می‌کند. انگار همه آمدند با داور تسویه حساب کنند از مظلومی گرفته تا برزای جوان. اطرافیان می‌خواهند استقلالی‌های عصبی را آرام کنند همه جمع شدند و از آن طرف هم تماشاگران عصبی که شاهد لحظه به لحظه درگیری‌ها هستند به داور فحاشی می‌کنند!

این تمام صحنه‌هایی است که بیشتر آن از لنز دوربین‌ها مخفی ماند یا کارگردان‌های تلویزیونی خواستند مخفی بماند. شاید به خاطر اینکه صحنه‌های زشت فوتبال دیده نشود. اما این ماجرا را از دو جنبه می‌توان بررسی کرد و شاید هم باید کمی به کار رحمتی مشکوک بود. نخست اینکه رحمتی یک کارته بود و کارت دوم می‌توانست او را از دربی دور کند و چون تا دربی فقط دو بازی استقلال خوزستان مانده است، امکان داشت در آن بازی حساس کارت بگیرد و نتواند در دربی بازی کند پس بازی با پدیده بهترین فرصت فرار از محرومیت دربی بود. بازیکنی به با تجربگی رحمتی چطور یک اشتباه بچگانه می‌کند و در لحظات پایانی با هل دادن بازیکن پدیده کارت می‌گیرد! مگر خودش نمی‌دانست این کار به منزله محرومیت او در بازی بعدی است؟ به همین دلیل هم رسانه‌ها این کار رحمتی را عمدی تلقی کردند. نکته بعدی اینکه شاید کاپیتان استقلال نداند که این کارت زرد برایش گران تمام شده و به دلیل اعتراضاتش به داور و جوی که راه افتاد کمیته انضباطی به پرونده قبلی رحمتی مراجعه کرده و درگیری‌اش با نصرتی در بازی با گسترش را نیز در پرونده جدید او لحاظ کند! البته کاپیتان استقلال بعد از بازی با پدیده علاوه بر این صحنه جنجالی، حرف‌های جنجالی هم زد تا در کل تمام نظرها به سمت او در این بازی جلب شود. سیدمهدی رحمتی پس از تساوی بدون گل مقابل پدیده در جمع خبرنگاران گفت: «آخر سال است و من قصد مصاحبه ندارم. فقط می‌خواستم از هوادارانمان تشکر کنم که در سرما و گرما حامی تیم بودند. شرایط بازی هم به گونه‌ای رقم خورد که نتوانستیم برد شیرینی را به هواداران تقدیم کنیم. با این حال دست تک تک آنها را می‌بوسم. وقت اکنون کم است و اگر صحبت کنم با توجه به پایان سال ممکن است صحبت‌هایم به گوش همه نرسد. بعد از تعطیلات عید حرف‌های زیادی در مورد فوتبال و برخی از آدم‌ها دارم و اذهان مردم را در مورد فوتبال روشن خواهم کرد.»

رحمتی از مسائل پشت پرده صحبت می‌کند و اشاره دارد که به زودی همه آنها را افشا می‌کند اما به راستی از چه چیزهایی او با اطلاع است؟ مشاور ویژه سرپرست باشگاه استقلال اما سعی می‌کند به نوعی حرف‌های حاشیه‌ای کاپیتان تیم را جمع و جور کرده و درباره صحبت‌های رحمتی و عمدی کارت گرفتنش اینطور می‌گوید: «رحمتی در اوج ناراحتی کارت گرفت و باید بگویم نبود او در بازی بعدی تاثیرگذار است چون مهدی مهره بزرگ و قابل اتکایی در تیم ما به حساب می‌آید.»

اما با اینکه بازی تمام شده و تنها جریمه رحمتی توسط داور یک کارت زرد بوده است ولی این بازیکن به خاطر واکنش‌های تندی که نسبت به داوری داشت این امکان وجود دارد که از سوی کمیته انضباطی تنبیه شود.