ماسیمیلیانو آلگری در مراسمی که شب گذشته (دوشنبه) برای معرفی برترین سرمربی فصل گذشته فوتبال ایتالیا برگزار شد، جایزه نیمکت طلایی را به عنوان برترین سرمربی کالچو در فصل 15-2014 دریافت کرد.

او که فصل گذشته علاوه بر فتح سری A و کوپا ایتالیا، یوونتوس را به فینال لیگ قهرمانان اروپا رساند و عنوان قهرمانی سوپرجام ایتالیا را هم برای بانوی‌پیر به ارمغان آورد، با رد شایعه پیوستنش به تیم‌هایی مانند چلسی و رئال مادرید به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: سال آینده هم سرمربی یوونتوس خواهم بود، چون یک سال دیگر از قراردادم با این تیم باقی مانده است. این موضوع 100 قطعی است و من هرگز با هیچ باشگاه دیگری مذاکره نداشته‌ام. اکنون در حال نزدیک شدن به پایان فصل هستیم و سعی می‌کنیم که اسکودتو و کوپا ایتالیا را دوباره فتح کنیم. در لیگ قهرمانان اروپا هم باید دید که تا کجا می‌توانیم پیشروی کنیم. من از وضعیتم در یوونتوس راضی‌ام و مشکلی با این تیم ندارم.

سرمربی بانوی پیر در پاسخ به این سؤال که خودش به کدام یک از نامزدهای دریافت جایزه برترین سرمربی فصل گذشته سری A رأی داده است و اینکه آیا سال آینده هم می‌تواند جایزه نیمکت طلایی را ببرد، گفت: من به پیولی (سرمربی لاتزیو) رأی داده‌ام. سال آینده؟ نمی‌دانم. همه چیز به این بستگی دارد که فصل را چگونه به پایان برسانیم. مائوریتسیو ساری در ناپولی هم سال آینده قطعاً جزو کاندیداها خواهد بود، همین‌طور استلونه (سرمربی فروزینونه) و کاستوری (سرمربی کارپی) که همگی در این فصل کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

آلگری سپس اشاره‌ای به بازی هفته آینده تیمش برابر بایرن مونیخ در دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا داشت. یووه در بازی خانگی دور رفت 2 - 2 مساوی کرد و برای صعود به مرحله بعد در خانه باواریایی‌ها کار بسیار مشکلی دارد، اما آلگری صعود مرداش را غیرممکن نمی‌داند.

وی تأکید کرد: بایرن مونیخ همیشه جزو مدعیان قهرمانی بوده است، اما در بازی برگشت ما مقایل این تیم هیچ چیزی قطعی نیست. برای ما قهرمانی در لیگ قهرمانان همچنان باید یک رؤیا باقی بماند، پس در مونیخ تمام تلاش‌مان را انجام خواهیم داد. بازی زیبایی خواهد شد و ما با تمام توان برای صعود بازی خواهیم کرد هرچند که کار‌مان آسان نخواهد بود. اکنون اما من باید به بازی روز جمعه برابر ساسولو فکر کنم، تیمی که در این فصل هم رقبای بزرگش (از جمله یوونتوس) را شکست داده است. بعد از آن وقت به فکر کردن درباره بازی برابر بایرن مونیخ هم خواهد رسید.

آلگری در پایان هم گفت: رسانه‌ها درباره بازی ما و بایرن‌مونیخ بیش از اندازه جو می‌دهند. ما برای کسب پیروزی یا تساوی 3 بر 3 به مونیخ می‌رویم. اگر توانستیم صعود کنیم چه بهتر، اگر هم صعود نکردیم، نباید فراموش کنیم که توسط یکی از بخت‌های قهرمانی رقابت‌‌ها، تیمی که مدعی کسب تمام جام‌ها محسوب می‌شود، حذف شده‌ایم. اگر صعود کنیم خوب است و در غیر اینصورت باید روی فینال کوپا ایتالیا و کسب پنجمین اسکودتوی متوالی که با آن می‌توانیم نام‌مان را در تاریخ باشگاه یوونتوس ثبت کنیم، تمرکز داشته باشیم.