اسپالتی سرمربی آ.اس‌رم پس از آنکه کاپیتان اسطوره‌ای گرگ‌ها را از لیست بازی شب گذشته خط زد و او را به خانه روانه کرد تمام رسانه‌ها ایتالیا و جهان درباره این موضوع او را محکوم می‌کردند. البته این واکنش اسپالتی بعد از مصاحبه تند توتی بود زیرا او اعلام کرد دیگر نمی‌تواند این وضعیت را تحمل کند در نتیجه رم را ترک خواهد کرد.

رم شب گذشته با وجود اختلافات شدید درباره توتی توانست پالرمو را با جشنواره‌ای از گل روانه کند و توانست 5 بر صفر به پیروزی رسید.

اسپالتی در نشست خبری بعد از بازی اظهار داشت: بازی خوبی را انجام دادیم. همیشه می‌ترسیدم که شکست ما در لیگ قهرمانان اروپا برابر رئال مادرید در ذهنیت بازیکنان تاثیر بگذارد اما این اتفاق نیفتاد و بازی خوبی انجام دادیم.

وی افزود: توتی این بازی را از سکوی ورزشگاه دنبال می‌کرد. او بعد از بازی به رختکن آمد و به بازیکنان تبریک گفت. او فردا به تمرینات باز خواهد گشت. او از روی خشم و عصبانیت این کار را انجام دادم به نظر م بازیکنی اسطوره و بزرگ مثل توتی چنین کاری انجام می‌دهد خیلی بزرگ جلوه داده می‌شود. می خواستم امشب به او بازی دهم، همان طور که در نشست مطبوعاتی روز گذشته اعلام کرده بودم. اگر می‌گفتم که بازی می کند و بعد بازی نمی‌کرد، به جای حمله لفظی و انتقاد از من به سمت من موشک شلیک می‌کرد!.

سرمربی گرگ‌ها درباره صحبتش با توتی گفت: من مانند یک پدر با او صحیت کردم. به او گفتم که کمک کند تا تغییر از مسابقه‌ای با مسابقه دیگر انتقال شود. البته این کارها غیرعادی به نظر می‌رسد اما در باشگاه قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود.

اسپالتی در ادامه گفت: اگر با بازیکنی رفتار خاصی داشته باشم پس حق دیگر بازیکنان پایمال می‌شود. من باید با بازیکنان رفتاری مساوی داشته باشم اگرچه این بازیکن توتی باشد. درست است که او قهرمان بزرگی است و من باید به او احترام بگذارم اما تیم قوانینی دارد و نمی‌شود که هر کس بخواهد برای خودش کنفرانس خبری به پا کند و هر چه دلش خواست بگوید و این رفتار درست نیست.

سرمربی رم در پایان گفت: پس از آنکه ژکو آن موقعیت صدرصد را به طرز عجیبی از دست داد او را دیدم که سرش را پایین انداخته است وبسیار ناراحت است اما در ادامه با گلزنی آن اشتباهش را جبران کرد.