همین بهانه خوبی بود تا با مهاجم ذوبی‌ها گفت‌وگوی مفصلی انجام بدهیم جایی که این بازیکن مدعی شد تنها به خاطر یحیی گل‌محمدی قید رفتن به دو تیم بزرگ پایتخت را زد.

همه منتظر جدایی تو از ذوب‌آهن بودند؟

نه چطور؟! من که دلیلی برای جدایی نمی‌دیدم.

اما همه جا صحبت از حضور تو در استقلال و پرسپولیس بود؟

معمولا در نقل و انتقالات این صحبت‌ها مطرح می‌شود اما نباید زیاد جدی گرفته شود.

یعنی پیشنهادی نداشتی؟

چرا پیشنهاد داشتم. اتفاقاً خیلی هم جدی بود که مخالفت با آنها واقعاً سخت بود اما یک دلیل مانع این شد که بخواهم از ذوب‌آهن جدا شوم.

چه دلیلی؟

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم باعث شد تا در ذوب‌آهن بمانم ضمن اینکه نمی‌خواستم رفیق نیمه‌راه لقب بگیرم و تیمی که باعث شد تا من به جایگاه کنونی برسم را در نیمه‌های راه و اهدافش تنها بگذارم.

گفتی به خاطر یحیی ماندی در حالی که همه جا صحبت از اختلافات میان شما به گوش می‌رسید؟

هیچ اختلافی در کار نبود و اگر هم تصمیمی برای نیمکت‌نشینی حسن‌‌زاده در برهه‌ای از فصل گرفته شد حتماً به صلاحم بود و دیدید که در مقطعی وارد ترکیب شدم و بهترین گلزن تیم در نیم‌فصل لقب گرفتم. من نه تنها هیچ اختلافی با کادر فنی نداشتم اتفاقاً از کار کردن با یحیی نهایت لذت را می‌برم چون به جرأت می‌توانم بگویم فوتبالم زیر نظر این مربی کامل‌تر از قبل شد و ضعف‌هایم را برطرف کردم.

از اینکه پیشنهادات از استقلال و پرسپولیس را رد کردی، نترسیدی؟

نه چرا بترسم.

چون ممکن است یک بار پیش بیاید که از تیم‌هایی چون استقلال و پرسپولیس پیشنهاد دریافت کنی؟

شک نکنید هر وقت اراده کنم به پیراهن یکی از این دو تیم می‌رسم به همین خاطر عجله و ترسی از این بابت ندارم اما قبل از پوشیدن پیراهن این دو تیم من اهداف بزرگی در سر دارم که فعلاً روی این اهداف تمرکز کردم.

چه اهدافی؟

رفتن به فوتبال اروپا و رسیدن دوباره به پیراهن تیم ملی. برای رسیدن به این دو هدف باید بتوانم به موفقیت‌هایم با ذوب‌آهن ادامه داده و با بیشتر کردن قهرمانی‌ها راه را هموار کنم.

امسال برای اولین بار هم در آسیا بازی می‌کنی؟

خیلی خوشحالم که تجربه بازی در لیگ قهرمانان آسیا را به دست می‌آورم. به نظرم ذوب‌آهن لیاقت حضور در این تورنمنت معتبر را داشت تا بار دیگر نشان بدهد که از چه قابلیت‌هایی برخوردار است. شک ندارم این تورنمنت فرصت بزرگی است تا بازیکنانی مثل من که سودای حضور در اروپا را دارند بتوانند قابلیت‌های خود را نشان بدهند به همین خاطر ماندم تا با ذوب‌آهن از این فرصت طلایی سود ببرم.

ذوب‌آهن مهاجمان زیادی دارد که ممکن است دوباره باعث نیمکت‌نشینی تو شوند؟

این‌طور هم که می‌گویید نیست. اتفاقاً هر قدر حس رقابت در تیم بیشتر باشد زمینه موفقیت هم بیشتر فراهم می‌شود و من هم از این مورد استقبال می‌کنم تا اینکه بخواهم استرس بگیرم. بله ما مهاجمان خیلی خوبی در اردوی تیم ‌داریم که در کنار رقابت، یکدل و همراه فقط به موفقیت ذوب‌آهن فکر می‌کنیم و هر کدام هم که فرصت بازی نداشته باشیم برای موفقیت دیگری دعا می‌کنیم.

در آغاز دوباره لیگ برتر باید با استقلال روبه‌رو شوید؛ تیمی که خاطرات زیادی داری؟

(کمی مکث) استقلال تیم بزرگی است و یکی از مدعیان قهرمانی قلمداد می‌شود از همین‌رو بازی با آنها دشوار خواهد بود اما از آنجا که ما برای رسیدن به صدر جدول خیز برداشتیم تنها به سه امتیاز این بازی چشم دوختیم و می‌خواهیم که برنده از زمین خارج شویم.

اما امید ذوبی‌ها در خط حمله به ساق‌های حسن‌‌زاده دوخته شده به خصوص که تو در این چند سال نشان دادی راه گلزنی به استقلال را بلدی؟

به عنوان یک مهاجم وظیفه من گلزنی است و اگر هم این اتفاق در بازی‌های گذشته رخ داده تنها انجام وظیفه بوده و بس. اگر قسمت باشد در این بازی هم با هدف گلزنی به میدان می‌روم چون می‌خواهم در کنار برد تیمم شانس خود را برای رسیدن به صدرنشیان جدول بهترین گلزنان و آقای گلی هم امتحان کنم.

کمی هم راجع به تیم امید صحبت کنیم. باز هم حذف شدیم و به المپیک نرفتیم!

دو سال پیش هم ما تیمی داشتیم که مدت‌ها زیر نظر علی منصوریان برای قهرمانی آسیا تدارک دیده بود اما به یک باره تمام زحمات‌مان با یک تصمیم غیر منتظره دود شد و رفت هوا تا تیمی که می‌توانست مثل آب خوردن قهرمان آسیا شود با ترکیبی نصفه و نیمه به عمان برود و در مرحله گروهی حذف شود. نه تنها از دو سال پیش بلکه الان مدت‌های طولانی است که هیچ‌کس فکری اساسی برای حل مشکلات تیم‌های پایه‌ای انجام نمی‌دهد و اتفاق دو سال قبل هم درس عبرتی نشد برای فوتبال ایران. الان هم شک نداشته باشید این ناکامی خیلی زود از یادها رفته و باز هم دودش به چشم فوتبال می‌رود.