خبرگزاری تسنیم: گاس هیدینک، سرمربی چلسی، نگرش مناسب و اشتیاق را عامل برتری یک بر صفر تیمش در خانه آرسنال در بازی هفته بیست و سوم لیگ‌برتر انگلیس دانست.

او درباره بازی گفت: در بیشتر زمان بازی کنترل توپ را در اختیار داشتیم و در محوطه پنالتی به خوبی رقیب را مهار کردیم.از نوع نگرش تیم لذت بردم و حالا به شاگردانم افتخار می‌کنم.تیم صرفا واکنش‌گرایی نبودیم و در دقایق ابتدایی نیمه‌اول حملات خوبی ساختیم.مقابل تیمی به شدت سازمان یافته که با 10 بازیکن هم انسجام داشت، اشتیاق زیادی برای پیروزی داشتیم. ویلیان به تنهایی چند موقعیت به دست آورد و به طور کلی کلیه بازیکنان تیم عملکرد خوبی داشتند.

او با این جملات از تنها دلیل انتقاد به تیمش گفت: شاید فقط به دلیل به ثمر نرساندن گل دوم بتوانید از ما انتقاد کنید.به هرحال امکان وقوع هر اتفاقی وجود داشت و نمی‌توانستیم ریسک کنیم چون اگر یک توپ از دست می‌دادیم و همان توپ وارد دروازه می‌شد، معلوم نبود چه اتفاقاتی رخ می‌داد.

هیدینک درباره فابرگاس، مرد برتر میدان گفت: او خیلی بهتر از قبل ظاهر می‌شود و علاوه بر سازندگی، تعادل را در تیم ایجاد می‌کند. سسک اگر تعادل لازم را داشته باشد، همیشه همین قدر خوب خواهد بود.

مرد هلندی از اخراج بازیکن حریف هم حرف زد و افزود: درباره درست بودن اخراج مرتساکر تردیدی ندارم. پاس زیبای ویلیان می‌توانست با گذر کاستا از چک توام شود و گلی را برای به ما در پی داشته باشد.درمورد خطای مشکوک به پنالتی روی فابرگاس تردید دارم اما اخراج مرتساکر درست بود.کاستا اندکی آسیب دیده و آزمایش‌ها مشخص می‌کند این مصدومیت تا چه اندازه جدی است.

سرمربی به این دلایل با ادعای تری مبنی بر امکان به دست آوردن سهمیه فصل بعد لیگ‌قهرمانان موافق است: وقتی کاپیتان گفته ما می‌توانیم، پس حتما چنین امکانی وجود دارد. در این فصل غیر قابل پیش‌بینی وقوع هر اتفاقی قابل پیش‌بینی خواهد بود. برای پرکردن این فاصله زیاد با تیم چهارم کار دشواری پیش رو داریم اما از حرف کاپیتانمان تبعیت می‌کنیم!