حمید درخشان بیان کرد: بزرگترین مشکل تیم امید ایران این بود که بازیکنان بیشتر به صورت انفرادی بازی می‌کردند و کمتر کارهای گروهی در تیم دیده می شد و علاوه بر آن در قسمت نوک حمله هم دچار ضعف بودیم که مجموع این مشکلات مانع صعود تیم شد.

وی افزود: قضاوت عملکرد کادر فنی سخت است زیرا باید در آن شرایط حضور دات و بعد تصمیم گرفت اما خاکپور می توانست تعویض ها و چیدمان بهتری برای تیم امید داشته باشد و از تجربیات افراد حاضر در کادر فنی استفاده بهتری کند.

درخشان ادامه داد: حاشیه‌های زیادی برای تیم وجود داشت و استرس‌هایی که در مورد قطعی شدن خاکپور به عنوان سرمربی به بازیکنان داده شد از عاملهای شکست تیم امید محسوب می شود و به جای اردوهای تدارکاتی مناسب زمان زیادی برای انتخاب سرمربی گذاشته شد.

وی در پایان صحبت‌هایش گفت:اگر بخواهیم در دور بعدی المپیک حضور داشته باشیم و به این حسرت 44 ساله پایان دهیم باید از همین الان تیم امید را با یک کادر فنی خوب چیدمان کنیم و تمام حاشیه ها را کنار بگذاریم و برنامه اردویی مناسبی را برای تیم امید برنامه ریزی کنیم تا صعود و رسیدن به المپیک به اما و اگرها نرسد و با آرامش به موفقیت لازم برسیم.