زمان برگزاری مراسم قرعه کشی کوپا آ‌مه‌ریکا اعلام شد.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از آس، قر‌عه‌کشی کوپا آمه‌ریکا 21 فوریه در نیویورک برگزار خواهد شد.

با اینکه چند ماه پیش رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا در شیلی برگزار شد و با قهرمانی تیم میزبان به پایان رسید، این تورنمنت به مناسبت 100 ساله شدن، امسال نیز برگزار می‌شود. این رقابت‌ها از سوم ژوئن (14 خرداد) آغاز می‌شود تا بیست و ششم این ماه (6 تیر) ا‌د‌ا‌مه‌ دارد. این بازی‌ها در 10 شهر آمریکا و با حضور 16 تیم برگزار می‌شود.

چهار سرگروه این مسابقات، آمریکا، برزیل، آرژانتین و مکزیک هستند و 12 تیم دیگر (هشت تیم از آمریکای جنوبی و چهار تیم از کونکاکاف) بر اساس رنکینگ فیفا جایگا‌هشان در این قر‌عه‌کشی مشخص شده است.

آمریکا به عنوان میزبان در گروه A قرار دارد. بازی افتتاحیه را در سوم ژوئن در سانتا کلارا کالیفرنیا برگزار می‌شود. سپس به شیکاگو می‌رود و بازی دوم خود را در هفتم ژوئن انجام می‌دهد.

آخرین بازی این تیم در یازدهم این ماه در فیلادلفیا برگزار می‌شود.

برزیل در گروه B سر گروه است و اولین بازی خود را در چهارم ژوئن در پاسادنا انجام می‌دهد. برای برگزاری بازی بعد در هشتم این ماه به اورلاندو می‌رود و در نهایت دوازدهم ژوئن در بوستون آخرین بازی این تیم خواهد بود.

مکزیک و آرژانتین به ترتیب سرگروه‌های گروه C و D هستند. آرژانتین که بالاترین رتبه را در این ر‌قا‌بت‌ها دارد، در ششم ژوئن در اولین بازی به میدان می‌رود. دهم و چهاردهم این ماه دیگر بازی‌هایش را در شیکاگو و سیاتل برگزار می‌کند.

کمیته‌ برگزاری مسابقات اعلام کرد که سیاتل، نیوجرسی، بوستون سانتاکلارا شهرهای میزبان مرحله یک چهارم نهایی هستند و دیدارهای نیمه نهایی در هوستون و شیکاگو برگزار خواهد شد.

فینال کوپا آمه‌ریکا در 26 ژوئن در استادیوم نف لایف نیوجرسی برگزار می‌شود.

انتها‌ی‌ پیا‌م