به گزارش خبرگزاری تسنیم ، اتحادیه فوتبال عراق (IFA) اعلام کرد که از شاهزاده حسین بن علی، رئیس کنونی اتحادیه فوتبال اردن در انتخابات پیش‌روی ریاست فیفا حمایت خواهد کرد. انتخابات ریاست فیفا در تاریخ 26 فوریه 2016 (7 اسفند 94) در شهر زوریخ سوئیس با حضور 209 اتحادیه عضو فدراسیون جهانی فوتبال برگزار خواهد شد.

شاهزاده علی‌‌ بن حسین 39 ساله به همراه شیخ سلمان بن ابراهیم آل‌خلیفه 49 ساله (رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا)، جانی اینفانتینو 45 ساله (دبیرکل اتحادیه فوتبال اروپا)، موسیما گابریل «توکیو» 62 ساله (تاجر اهل آفریقای جنوبی)، ژروم شامپاینه 57 (عضو پیشین فیفا) پنج کاندیدایی هستند که برای تکیه بر مسند ریاست فیفا با هم رقابت دارند.

در بیانیه‌ای که توسط عبدالخالق مسعود، رئیس اتحادیه فوتبال عراق منتشر شده، عنوان شده است: ما تصمیم گرفتیم تا رأی عراق را به علی‌‌ بن حسین، کسی که همیشه از پیشرفت فوتبال در عراق، اردن و البته منطقه (آسیا) حمایت کرده، بدهیم. او بهترین فرد برای ریاست فیفاست.

رئیس کنونی اتحادیه فوتبال اردن در انتخابات اخیر فیفا جدی‌ترین رقیب بلاتر برای احراز پست ریاست این نهاد بود و در دور دوم این رأی‌گیری با کسب 77 رأی رقابت را به بلاتری که 133 رأی آورد واگذار کرد، هر چند در نهایت سپ بلاتر به دلیل سوءمدیریت و فساد مالی به مدت هشت سال از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شد.

براساس گزارش‌های منتشر شده اینفانتینو توانسته اعتماد اتحادیه‌های عضو فیفا در حوزه دریای کارئیب را جلب کند و 25 رأی از 209 رأی ممکن را تاکنون به غیر از رأی‌هایی را که در اروپا دارد، برای خود تضمین کند. همچنین اعلام شده شیخ سلمان، رئیس بحرینی کنفدراسیون آسیا هم اکثریت 46 رأی اتحادیه‌های عضو فیفا در منطقه آسیا را پشت خود دارد.