مقداد نجف‌نژاد بعد از خروج از بیمارستان ایران‌مهر در خصوص آخرین وضعیت منصور پورحیدری اظهار داشت: الحمدالله وضع او خیلی بهتر است چون با آقای دکتر احمدی صحبت کردم و او هم از وضعیت منصورخان ابراز رضایت کرد.

وی افزود: البته خود آقای پورحیدری اصرار دارد که به تبریز برود ولی ما چنین اجازه‌ای نداریم و می‌دانیم که او در بحثتیم‌داری بسیار حساس است و یکی از چهره‌های وزین کشورمان محسوب می‌شود. ما چه در هیأت مدیره و چه در کسوت مربیگری و سرپرستی از نظرات او همیشه استفاده کرده‌ایم و خیلی خوشحالم که او امروز شرایط بهتری نسبت به روزهای قبل دارد.

خبرنگاری گفت: آیا از وضعیت استقلال و این تیم راضی هستید؟ که نجف‌نژاد پاسخ داد ما راضی هستیم ولی به هر حال اعتقاد داریم استقلال باید بهتر از این بازی کند و بهتر از این بدرخشد. با این نفرات باید شاداب‌تر و بانشاط تر بازی کنیم چون این پتانسیل را در استقلال می‌بینیم که خیلی قوی‌تر از این در مسابقات ظاهر شود.

وی در خصوص اینکه آیا رئیس آکادمی استقلال مشخص شد یا خیر، گفت: ان‌شاءالله فردا هم در بحثآکادمی و هم در مورد تقویت تیم جلسه آی را برگزار خواهیم کرد.

نجف‌نژاد در خصوص اینکه استقلال در نیم فصل چقدر تغییرات دارد، گفت: این در اختیار سرمربی تیم است و ما بر اساس نیازهای مربی تلاش خواهیم کرد.

یکی از خبرنگاران گفت: آیا هیأت مدیره هم در انتخاب بازیکنان برای نیم فصل دوم دخیل است که رئیس هیأت مدیره استقلال پاسخ داد هیأت مدیره کارش سیاست‌گذاری است و انتخاب بازیکنان به عهده ما نیست. خوشبختانه یکسری افراد فنی در هیأت مدیره ما حضور دارند و آنها نظرات خود را می‌گویند ولی تصمیم نهایی با سرمربی خواهد بود. البته مدیرعامل و تیمی که خودش در اختیار دارد مسئولیت امور را بر عهده خواهند داشت.

نجف‌نژاد در خصوص اینکه نظری جویباری گفته در نقل و انتقالات فعالیت نمی‌کند، گفت: نظری تا به امروز و در ابتدای فصل به ما کمک کرد و از این به بعد هم درکنار ما خواهد بود. او ابتدای فصل در کنار آقای امیری زحمات زیادی کشید.

وی در خصوص اردوی سوئد نیز گفت: این مسئله در اختیار وزارت ورزش و باشگاه است و آنها نتیجه سفر را مشخص می‌کنند.

نجف ‌نژاد همچنین در خصوص بدقولی یکی از اسپانسرهای باشگاه گفت: ‌ما سعی می‌کنیم با شخصی که از ابتدا قرارداد بستیم صحبت کنیم و با دیگر مسائل کاری نداریم. اسپانسر اصلی ما خودش امور را بر عهده دارد و در مورد قرارداد بازیکنان در ابتدای فصل با ما کلی همکاری کرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در خصوص تخلفاتی که در ورزش کشور رخ می‌دهد، گفت: من بارها در رادیو تلویزیون این مسئله را گوشزد کردم. ما شاید تخلفاتی در ورزش داشته باشیم اما نباید آن را بزرگ کنیم. اعتقاد ما این است که با افراد متخلف باید برخورد شود ولی نباید کلی صحبت کنیم.

خبرنگاری گفت: حبیب کاشانی مدعی شده فضای ورزش کشور المپیکی نیست که نجف‌نژاد پاسخ داد من هم قبول دارم که این فضا المپیکی نیست. قرار بود ما جلسه‌آی را با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک داشته باشیم چون می‌خواهیم بهتر از گذشته ظاهر شویم. من هم با این روندی که مشاهده می‌کنم فضا را المپیکی نمی‌بینم و با حرف کاشانی موافق هستم.

وی در خصوص اینکه آیا تیم المپیک می‌تواند بعد از ۴۰ سال به این مسابقات راه پیدا کند یا خیر، گفت: به خواست خدا باید اینگونه باشد. این حداقل توقع ما است. مجلس آمادگی دارد که در کار کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش با آنها همکاری کند. فراکسیون ورزش بزرگترین فراکسیون مجلس است که ۲۵۲ نماینده آن دغدغه ورزشی دارند.