مدیر تیم فوتبال امید تأکید کرد که از حضور سرمربی تیم ملی ایران در کنار این تیم در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا استقبال خواهند کرد.

حبیب کاشانی که میهمان برنامه نود بود در خصوص وضعیت تیم فوتبال امید کشورمان اظهار داشت: در گذشته تیم امید به لحاظ روحی و انضباطی شرایط خوبی نداشت. قرار شد ما به تیم امید کمک کنیم و طی پروسه‌ای سرمربی جدید انتخاب شد که با استقبال روبه‌رو نشد. پس از آن نزدیک به سه ماه به آغاز مسابقات مرحله اول مقدماتی بازی‌های المپیک باقی مانده بود که فدراسیون از محمد خاکپور خواست که هدایت تیم امید را برعهده بگیرد.

وی افزود: آمدن خاکپور در آن شرایط ریسک بود، اما خوشبختانه تیم امید که ۲۸ سال از مرحله نخست انتخابی المپیک عبور نکرده بود، از این مرحله به سلامت عبور کرد. در مرحله بعدی مسابقات ۱۵ تیم حضور دارند که آرزو دارند به المپیک بروند، آرزویی که برای ایران ۴۰ سال است محقق نشده است و بازی‌های المپیک را لمس نکرده‌ایم.

«از خردادماه برنامه‌ریزی‌ها را آغاز کرده‌ایم»، مدیر تیم فوتبال امید کشورمان با بیان این جمله تصریح کرد: تیم امید سال قبل از برنامه‌ریزی‌ها آسیب دیده بود، اما این بار همه برای موفقیت تیم امید جلو آمدند. اعلام کردیم که بازیکنان زمانی برای پیوستن به تمرینات امید از باشگاه‌های خود جدا شوند که باشگاه‌ها لطمه نبینند و فیفا دی باشد. از سازمان لیگ به دلیل جوانگرایی باید تشکر ویژه داشته باشم. ما چهار جلسه با حضور مهدی تاج، محمد مایلی‌کهن و … برگزار کردیم تا برنامه‌ها اجرایی شود.

کاشانی با اشاره به اردوی تیم امید در ترکیه عنوان کرد: با توجه به مشکلاتی که برای باشگاه‌ها به وجود آمد، قرار شد که بازیکنان یک روز زودتر از ترکیه به ایران بازگردند. به همین منظور، بلیت‌ها برای روز پنجشنبه آماده شده تا طبق قاعده فیفا سه روز قبل از مسابقات در اختیار تیم‌های خود باشند.

وی ادامه داد: بازیکنانی چون روزبه چشمی و شاهین ثاقبی مصدوم بوده و در اردوی ترکیه مراحل درمانی خود را می‌گذرانند. این تیم روز چهارشنبه با منتخب آنتالیا بازی دوستانه برگزار می‌کند و روز پنجشنبه به تهران باز می‌گردد.

مدیر تیم فوتبال امید در پاسخ به این پرسش که چرا چشمی و ثاقبی در باشگاه‌های خود مراحل درمانی را پشت سر نگذاشتند، گفت: احتمالاً این بازیکنان نیاز به کلینیک نداشتند و باید آب درمانی می‌کردند. شاید آنها نیاز به دستگاه‌هایی دارند که ما آنها را از هلند برای تیم امید خریداری کرده‌ایم.

کاشانی در خصوص اینکه علاوه بر هزینه‌هایی برای خرید جی‌ پی اس، چه هزینه‌هایی برای تیم امید شده است، خاطرنشان کرد: اعداد آنها زیاد است. پرسش‌های زیادی مطرح شده که این پول‌ها از کجا می‌آید و چطور هزینه می‌شود. اگر در این مرحله که قرار داریم، بگویم که فلان شخص ۲۰۰ میلیون تومان پول داده است، برای تیم حواشی ایجاد می‌کند. در فرصت مناسب گزارشی از هزینه‌ها ارائه خواهم کرد.

وی افزود: اینکه چرا افراد خیر به رشته‌ها و فدراسیون‌های دیگر کمک نکرده و به تیم امید کمک کرده‌اند، حاشیه درست می‌کند. شماره‌ حسابی باز کرده‌ایم که حتی برخی افراد حاضر هستند، مشکلات مالیاتی ما را حل کنند. من حتی به خودم اجازه دادم که پشت در اتاق فرمانده ناجا منتظر بمانم تا مشکل خروج بازیکنان را حل کنم.

مدیر تیم فوتبال امید ادامه داد: در یک سال گذشته، کمیته ملی المپیک ۲۳۰ میلیون تومان کمک کرده و فدراسیون نیز هزینه‌های بلیت سفرها، پول توجیبی و لباس را بر عهده داشته است. یکی از مشکلات ما لباس است که با هماهنگی گمرک قرار است محموله‌ها به دست‌مان برسد. ما ۲۰ هزار دلار پول اضافه بار دادیم که فدراسیون فوتبال یک ریال بابت این چیزها نداد. درست نیست که بازیکن تیم ایران لباس مناسب در شأن تیم نداشته باشد. خوشبختانه با تلاش‌هایی که صورت گفته، مشکل لباس و خروج از کشور نداریم. ضمن اینکه دو کارتینر خریداری کرده‌ایم که برچسب دارد و اعلام کردیم که برای تیم المپیک است و بعد از پایان کار ما متعلق به فدراسیون خواهد بود.

کاشانی تصریح کرد: من اعلام کردم که حاضرم به تیم ملی کمک کنم. در جلسه‌ای خدمت کارلوس کی‌روش بودم، سرمربی تیم ملی به محمد خاکپور گفت که شما چاه نفت دارید. منظور کی‌روش از چاه نفت من بودم. در صورتی که آبراموویچ مالک باشگاه چلسی چاه نفت دارد و من حبیب کاشانی هستم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا جلسه‌ای بین کی‌روش و خاکپور برگزار نمی‌شود، گفت: خواسته قلبی ما این است که چنین جلسه‌ای تشکیل شود. باید باور داشته باشیم که کی‌روش دانش روز را دارد و چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم، او مربی بزرگی است و کارنامه دارد. برخی‌ها می‌گویند که کی‌روش برای مسابقات مرحله دوم مقدماتی المپیک به قطر نیاید، در صورتی که از آمدن سرمربی تیم ملی استقبال می‌کنیم و حضورش می‌تواند به تیم روحیه بدهد. چرا باید از آمدن کی‌روش ناراحت باشیم که برخی‌ها فضاسازی می‌کنند که کی‌روش در قطر نباشد؟ کی‌روش با تیم جوانان پرتغال قهرمان شده و با لوئیس فیگوها کار کرده است.

مدیر تیم فوتبال امید با اشاره به بازی تیم امید مقابل استرالیا در اردوی امارات عنوان کرد: برای این دیدار ایجنت‌هایی در حال تماشای بازی بودند. تصور کنید که اگر تیم امید راهی المپیک شود، ایجنت‌های زیادی بازیکنان جوان ما را خواهند دید. امیدوارم روزی برسد که این بچه‌ها مانند علی دایی و مهدی مهدوی‌کیا لژیونر شوند.

کاشانی در خصوص مرگ یک هوادار پرسپولیس در دیدار مقابل نفت‌تهران خاطرنشان کرد: قرار است به همراه علی کفاشیان، مهدی تاج و محمد رویانیان به دیدار خانواده این مرحوم برویم تا اگر کمکی از دست‌مان برمی‌آید، انجام دهیم. متأسفانه مشخص نشد که شرکت خصوصی مقصر بوده یا ورزشگاه تختی و همه چیز گم شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان تیم امید در صورت راه‌یابی به المپیک از خدمت سربازی معاف می‌شوند یا نه، گفت: ظاهراً این اتفاق نمی‌افتد. حضور در المپیک افتخار بزرگی است و امیدوارم مسئولان نگاه ویژه‌ای نسبت به این مسئله داشته باشند تا اعتمادبه‌نفس بچه‌ها بالا برود.

مدیر تیم فوتبال امید تصریح کرد: از ابتدای سال مربیان و بازیکنان قراردادی نداشتند. پیش‌نویس قرارداد آماده و ابهامات برطرف شده است. امیدوارم پس از ۹ ماه و اندی قراردادها بسته شود، چرا که هیچ کدام از اعضای تیم یک ریال هم نگرفته‌اند.

کاشانی در پاسخ به پرسش مجری برنامه نود مبنی بر اینکه آیا پول قرارداد مربیان را افراد خیر می‌دهند، گفت: حقوق شما را افراد خیر می‌دهند یا صداوسیما؟ حقوق اعضای تیم را فدراسیون فوتبال می‌دهد.

وی افزود: پس از اردوی ترکیه، اردویی در بندرعباس خواهیم داشت که از تاجیکستان برای بازی تدارکاتی دعوت کرده‌ایم. پس از این اردو راهی مشهد شده تا به امارات برویم. با توجه به اینکه زمان زیادی در امارات خواهیم بود، کادر فنی درخواست برگزاری بازی تدارکاتی کرد که قرار است با ویتنام دیداری داشته باشیم. پس از برگزاری این دیدار به قطر می‌رویم تا در مسابقات مرحله دوم مقدماتی شرکت کنیم. از صداوسیما، کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان خواهش می‌کنم که فضای جدیدی برای تیم امید ایجاد کنند.

مدیر تیم فوتبال امید در پایان گفت: محمد مایلی‌کهن مخالف برگزاری اردو در کشورهای خارجی بود، اما چون زمین مناسب نداشتیم، مجبور به برگزاری اردو در خارج از کشور شدیم. باید تشکری از شهرداری تهران داشته باشم که قرار است کمپ تیم‌های ملی را بازسازی کند.