ژوزه مورینیو پس از هشتمین شکست فصل تیمش در بازی خانگی هفته پانزدهم لیگ‌برتر انگلیس، احتمال سقوط تیم رده چهاردهمی‌اش را ناممکن دانست.

او که تا چند هفته پیش از قهرمانی چلسی حرف می‌زد، با این جملات ثابت کرد به ماندن تیمش در پایان فصل جاری لیگ‌برتر راضی است. مورینیو گفت: بسیار نگران هستم؛ درست مانند قبل از بازی چون در جایگاه مناسبی نیستیم. ما سقوط نمی‌کنیم. برمی‌گردیم، پیروز می‌شویم و به جایگاه خاص خودمان برمی‌گردیم. حالا هدف ما برای اتمام فصل در جمع ۴ تیم برتر بسیار دشوار شده است.

آقای خاص از عدم تطابق رویاهای قبل از بازی با نتیجه نهایی جدال با بورنموثحرف زد و ادامه داد: قبل از بازی با خودم فکر می‌کردم با برتری در این رقابت، راه پیروزی در ۳،۴ مسابقه آینده و بهبود شرایط درپایان ماه دسامبر فراهم می‌شود. این باخت ما را در منطقه خطرناکی قرار نمی‌دهد و هدف‌مان نه نبرد برای بقا بلکه حضور در جمع ۴ تیم برتر است و شاید بهتر باشد در شرایط فعلی به قرار گرفتن در زمره ۶ تیم ابتدای جدول راضی باشیم.

مورینیو درباره شرایط بازی گفت: به ویژه به خاطر نمایش نیمه دوم لایق شکست نبودیم. چیزی بیش از حد عادی برای پیروزی جنگیدیم. داور اشتباهات تاثیرگذاری داشت اما به هرحال این مسائل جزئی از فوتبال است. وقتی به فکر بسته نگه داشتن دروازه بودیم، بورنموثاز فرصت استفاده کرد و گل زد. یک خطای هند حریف و پنالتی برای ما نادیده گرفته شد، با این حال همان‌طور که گفتم چنین رخدادهایی بخشی از فوتبال محسوب می‌شوند.