ملت ایران: آرسن ونگر سرمربی آرسنال در صحبت هایی اعلام کرد که فشاری که در آستانه بازی یکشنبه شب مقابل نیوکاسل روی تیمش قرار دارد تا بتواند برای کسب سهمیه حضور در رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا با تاتنهام به رقابت بپردازد، دقیقا همان چیزی است که او به نیاز داشته است.
آرسنال که در ماه مارس ۷ امتیاز از تاتنهام عقب بود، یکشنبه شب در حالی در یک بازی خارج از خانه به مصاف نیوکاسل می روند که یک برد می تواند جایگاه آنها در جمع ۴تیم برتر جدول لیگ برتر و کسب سهمیه حضور در رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا را قطعی کند.
دراین میان ونگر از بازیکنانش خواسته تا با دید مثبتی به فشاری که روی آنها قرار می گیرد نگاه کنند تا بتوانند اهداف پیش روی باشگاه را محقق سازند.
ونگر در صحبت هایی به خبرنگاران گفت: «فشار زیادی روی ماست ولی من همیشه گفته ام که بدترین چیز در دنیای مربیگری این است که بازیهای تیم بدون هیچ گونه فشاری برگزار شوند. گاهی وقتها فکر می کنی که خوب است که در یک بازی تحت فشار نباشی ولی وقتی یک بازی رابدین ترتیب انجام می دهی، با خودت فکر می کنی که چقدر خسته کننده و کسل کننده است. آنچه وحشتناک است این است که ما به خانه نیوکاسل برویم و نتوانیم امتیازی بگیریم. الان ما آنچه می خواهیم را داریم و فقط باید کار را تمام کنیم.»
از سوی دیگر اولیور ژیرود، ستاره جوان آرسنال می داند که نیوکاسل هم دراین بازی نهایت تلاشش را به کار می گیرد. او درباره بازی حساس پیش روی تیمش گفته: «ما باید کارمان را انجام دهیم و تمرکزمان را روی کیفیت بازی خودمان بگذاریم. مهم نیست که اگر نیوکاسلی ها با مسجل شدن بقایشان در جدول کمی با خونسردی بازی کنند. آنها شاید بدون فشار کارشان را دنبال کنند. از این بابت مطمئن نیستم ولی اگر این طور باشد که برای ما هم بهتر است.»