به نقل از سایت رسمی اتحادیه فوتبال اروپا، بعد از حوادثتروریستی که جمعه شب پاریس را در برگرفت حرف و حدیث‌های زیادی درباره میزبانی یورو ۲۰۱۶ در فرانسه به وجود آمد، بعضی از رسانه‌ها نوشتند که فرانسه نشان داد در برابر حملات تروریستی آسیب پذیر است و بهتر است که میزبانی جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ به کشور دیگری واگذار شود.

اتحادیه فوتبال اروپا به حوادثپاریس واکنش نشان داد و تاکید کرد که در هر حالتی یورو ۲۰۱۶ در فرانسه برگزار خواهد شد و هیچ تغییری در زمان و تقویم برگزاری رقابت ها صورت نخواهد گرفت.

در بیانیه اتحادیه فوتبال اروپا آمده است: " قرعه کشی یورو ۲۰۱۶ همچنانکه پیش از این هم برنامه ریزی شد در دوازدهم دسامبر برگزار خواهد شد و بازی‌ها هم طبق برنامه از ۱۰ جون شروع تا ۱۰ جولای ادامه خواهد داشت. بعد از حوادثتروریستی که در پاریس رخ داد اتحادیه فوتبال اروپا باید اعلام کند که فرانسه میزبان یورو ۲۰۱۶ است و هیچ تصمیمی برای تغییر میزبانی نداریم ".

در ادامه این بیانیه آمده است: " هیچ کس انتظار نمی داد که چنین حوادثتروریستی در پاریس رخ دهد. الان هم متوجه شده‌اند و باید تدابیر لازم در نظر گرفته شود. معلوم نیست که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. کسی نمی داند که آیا دوباره حملاتی در انتظار پاریس است یا نه. به همین خاطر دلیلی ندارد که میزبانی را تغییر دهیم و آن را به کشور دیگری واگذار کنیم ".

در جمعه شب خونین پاریس که بازتاب زیادی در رسانه های اروپایی و جهانی داشت ۱۳۰ نفر کشته و ۳۵۲ نفر هم زخمی شدند که حال بعضی از زحمی ها بسیار وخیم است.