ملت ایران: تیم های ایران و ترکمنستان از ساعت ۱۵ در ورزشگاه آزادی تهران در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف هم رفتند.
ترکیب دو تیم

ایران: علیرضا حقیقی، عزت الله پورقاز، کاوه رضایی، وحید امیری، مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی، اشکان دژاگه، مهدی ترابی

ترکمنستان: محمداوف، ماکان ساپاروف، موهادوف، سویانوف، میرات آمانوف، احمد آتایف، سردار گلدایف، سردار آنارازوف، بختیار حاج احمدوف، گوانچ آبیلووف، امیدجان آستانوف

نیمه اول

نیمه اول این دیدار کاملا در اختیار بازیکنان ایران بود و دقیقه ۳ وحید امیری در موقعیت خوبی قرار گرفت که شوت وی پس از برخورد به بازیکن ترکمنستان به آرامی از کنار دروازه به کرنر رفت تا اولین موقعیت بازی رخ دهد. دقیقه ۵ روی کرنر ارسالی دقیق اشکان دژاگه توپ به مرتضی پورعلی گنجی رسید که این مدافع جوان با ضربه سری محکم توپ را درون دروازه محمداوف قرار داد. در ادامه حملات ایران دقیقه ۹ پاس وحید امیری از چپ به دژاگه رسید که شوت محکم وی را دروازه بان ترکمنستان دفع کرد تا برای بار دوم دروازه اش باز نشود. دقیقه ۲۴ کرنر ارسالی دژاگه روی سر عزت الله پورقاز قرار گرفت که ضربه سر این بازیکن را بازهم محمداوف مهار کرد. دقیقه ۳۹ سانتر کوتاه رامین رضاییان با ضربه سر شیرجه ای زیبای کاوه رضایی باعثشد توپ با اخلاف کمی از کنار دروازه ترکمنستان عبور کند.

نیمه دوم

نیمه دوم ترکمنستانی ها مقداری به خود آمدند و روی دروازه ایران خطر ایجاد کردند اما بازهم ایران تیم برتر بود. دقیقه ۵۵ شوت زمینی اشکان دژاگه به تیرک خورد و در برگشت توپ به کاوه رضایی رسید اما شوت وی از بالای دروازه بیرون رفت. دقیقه ۵۷ شوت کاوه رضایی با دخالت دروازه بان ترکمنستان به تیرک خورد و توپ برگشتی را این بار مهدی ترابی بیرون زد. دقیقه ۶۲ کرنر ارسالی بازیکن ترکمنستانی با اشتباه حقیقی و مدافعان ایران مقابل ساپاروف قرار گرفت و این بازیکن با ضربه ای آرام دروازه ایران را باز کرد. خیلی زود بازیکنان ایران جواب ترکمن ها را دادند و دقیقه ۶۳ با یک حرکت خوب سعید عزت اللهی توپ را از میان بازیکنان ترکمنستان در آورد و با شوتی دقیق توپ را گوشه دروازه محمداوف قرار داد. در ادامه بازیکنان ایران فشار آوردند و چند موقعیت خوب توسط کاوه رضایی و علیرضا جهانبخش از دست رفت. دقیقه ۸۱ خطای بازیکن ترکمنستان در محوطه جریمه روی قوچان نژاد توسط داور پنالتی اعلام شد که دژاگه به راحتی توپ را درون دروازه قرار داد.