به گزارش ملت ایران به نقل از گل – در حالی که به نظر می رسد بین دو باشگاه نفت و راه آهن برای به خدمت گرفتن کمال کامیابی نیا چالشی به وجود آمده این بازیکن در دفتر باشگاه راه آهن حاضر شده و پس از امضای قرارداد از بازگشتش به این تیم گفته است: «قراردادم با باشگاه شهرداری تمام شده بود و بازیکن آزاد بودم. آقای دایی هم از زمانی که در پرسپولیس بودند روی من نظر داشتند و خب الان این فرصت به دست آمد که در خدمت ایشان باشم. از این بابت خیلی خوشحالم چون هر بازیکنی آرزو دارد که با ایشان کار کند. من پیش از این هم در راه آهن بازی کرده ام و آمده ام که از این باشگاه به تیم ملی بروم. البته من آن زمان که در راه آهن بودم شرایط خوبی نداشت اما با آمدن آقای دایی پیشرفت خوبی کرده و من امیدوارم که امسال بتوانیم نتایج خیلی خوبی کسب کنیم و به جایگاهی که می خواهیم، برسیم.

این بازیکن یکی از دلیل بازگشتش به راه آهن را حضور علی دایی در راس کادر فنی این تیم می داند: «دو سال قبل وقتی من قراردادم را با شهرداری تبریز ثبت کردم آقای دایی به راه آهن آمدند و دیگر نمی توانستم بیایم اما امسال قراردادم تمام شد و ایشان هم روی من نظر مثبت داشتند. البته چند پیشنهاد خوب داشتم اما به خاطر مسائلی که گفتم، راه آهن را انتخاب کردم. حتی حاضر بودم به خاطر آقای دایی قرارداد سفید امضا کنم.»

کامیابی نبا درباره رقابت با دیگر هافبک دفاعی های راه آهن می گوید: «من با سامان آقازمانی در تیم امید همبازی بودم، با مهرداد کفشگری در تیم ملی جوانان بودیم، دو سال در همین راه آهن کنار آقای پاشایی بازی کردم و چیزهای زیادی از ایشان یاد گرفتم و با آقای آشوبی هم در مس کرمان هم بازی بودیم. در واقع همه این دوستان را می شناسم و با همه شان رفیق هستم و می دانم که کار سختی در پیش دارم اما به هر حال من هم بازیکن کم تجربه ای نیستم و تلاش می کنم که خودم را نشان دهم.»