ملت ایران: دیدیه دروگبا سال گذشته پس از قهرمانی چلسی در لیگ قهرمانان اروپا، این تیم را ترک کرد. او از چلسی رفت تا با خاطره ای بسیار خوش از این تیم رفته باشد. چلسی با گل دروگبا در دقایق پایانی بازی با بایرن مونیخ در فینال لیگ قهرمانان، به باز برگشت و با ضربه پنالتی دروگبا قهرمان شد. در واقع آخرین ضربه ای که دروگبا در چلسی به توپ زد، بالاترین افتخار تاریخ باشگاه چلسی را خلق کرد.

دروگبا همانند پیتر اشمایکل عمل کرد که با منچستریونایتد در سال ۱۹۹۹ قهرمان اروپا شد و پس از نزدیک به یک دهه حضور در من یونایتد این تیم را ترک کرد.

شاید دیدیه دروگبا تصمیم درستی گرفته باشد که ترجیح داد با خاطره ای ویژه چلسی را ترک کند. ولی اگر به حضور ناکام دروگبا در لیگ فوتبال چین و ترکیه در یکسال گذشته بنگریم، شاید هم بتوان گفت که دروگبا اشتباه کرد.

دروگبا نه در شانگهای شنهوای چین موفق بود و نه در گالاتاسرای ترکیه وضع خوبی دارد. او رابطه خوبی با تماشاگران گالاتاسرای ندارد و آنها هر روز به شکل جدیدی دروگبا را مسخره می کنند!

علاوه بر این، دروگبا هنوز می تواند در سطح بالای فوتبال اروپا توپ بزند. او اگر در چلسی مانده بود، امسال با چلسی قهرمان لیگ اروپا می شد. کیست که قهرمانی در لیگ اروپا را با چلسی، به شعارهای نژادپرستانه تماشاگران گالاتاسرای ترجیح ندهد؟

افزون بر همه این ها، دروگبا اگر در چلسی مانده بود، احتمالاً سال بعد دوباره با مورینیو کار می کرد؛ مربی ای که دروگبا را از یک بازیکن معمولی به یک ستاره بزرگ بدل کرد. کار کردن دوباره با مورینیو، قطعاً تجربه ای خوشایند برای دیدیه دروگبا می شد.

با توجه به نکات فوق، می توان گفت دیدیه دروگبا در حالی که می توانست یکی دو سال دیگر در چلسی توپ بزند، اشتباه کرد که از جلسی رفت.