علیرضا جهانبخش این فصل را با آسیب دیدگی آغاز کرد و همچنان با آن دست و پنجه نرم می کند. او که با عنوان بهترین بازیکن ژوپیلر لیگ و کسب جایزه گاو طلایی راهی آلکمار شد این روزها به درمان آسیب دیدگی کهنه اش می پردازد. جهانبخش که در یورو لیگ و مقابل بیلبائو هم ۱۲ دقیقه بازی کرد پس از آن مصدوم شد تا بازی های آلکمار را فعلا از دست بدهد.

او از شرایط این روزهایش می گوید: «شرایط خوب است. این مدت تمرین های اختصاصی ام را با کادر پزشکی آلکمار و مربی بدنسازمان انجام دادم و الان یکی دو روزی است که استراحت می کنم. چند روز دیگر کادر پزشکی و مربی ها باید روی پایم معاینه کنند و سپس تشخیص بدهند که درمان آسیب دیدگی ام در چه حد است. آنوقت می توانم بگویم آیا می توانم بازی کنم یا نه»

زمان دقیق حضور جهانبخش در ترکیب آلکمار فعلا مشخص نیست. علیرضا در این باره می گوید: «کادر پزشکی آلکمار می تواند رد این زمینه نظر بدهد. زمان دقیق بازی کردنم مشخص نیست اما برای تمرین فکر می کنم تا سه، چهار روز دیگر آماده باشم. اگر در تمرین ها مشکلی برایم پیش نیاید بازی کردنم هم به زودی فرا می رسد.»

آیا آسیب دیدگی جهانبخش همان آسیب دیدگی کهنه است؟ او اینگونه پاسخ می دهد: «مصدومیت من زانوی همان پایی است که قبلا هم آسیب دیده بودم. دلیلش هم این است که بعد از دوره مصدومیتم نیاز داشتم که بیشتر تمرین کنم. برای همین کنار تیم تمرین کردم اما هنوز در شرایط بازی نبودم که به زمین رفتم و در ترکیب آلکمار قرار گرفتم ولی دوباره از همان ناحیه زانو مصدوم شدم. چون تیم تحت فشار بود و می خواستند که زودتر برگردم این اتفاق هم برای من افتاد. به همین خاطر دوران آسیب دیدگی ام طولانی شد اما حالا من و کادر پزشکی آلکمار به این نتیجه رسیده ایم که آسیب دیدگی ام را صد در صد درمان کنم و بعد به زمین بروم.»

هفته قبل هیات مدیره آلکمار اعلام کرد که علیرضا جهانبخش گرانترین بازیکن آلکمار است. او می گوید: «من نمی دانم که گرانترین هستم یا نه. چون از قرارداد بقیه بازیکنان تیم خبر ندارم اما اگر مدیران باشگاه رسما اعلام کرده اند حتما هستم.»

جهانبخش برای دومین بار حضور در اردوی تیم ملی را از دست داد. او از این اتفاق تلخ هم صحبت می کند: «واقعا ناراحتم که این اتفاق افتاده، چون دلم برای تیم ملی تنگ شده. این طبیعی است و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. همیشه دوست دارم که در تیم ملی باشم اما متاسفانه دو اردو را به دلیل آسیب دیدگی از دست داده ام. امیدوارم که برای اردوهای بعدی بتوانم برگردم. البته اگر کادر فنی صلاح بدانند.»

هافبک ۲۲ ساله آلکمار از حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی ابراز خوشحالی می کند: «در تیم ملی جوان های خوبی و با استعدادی حضور دارند که از حضورشان واقعا خوشحالم. سردار آزمون، مهدی طارمی، مهدی ترابی، سعید عزت اللهی و مرتضی پورعلی گنجی. وقتی می بینم اینها بازی می کنند و خوب هم بازی می کنند واقعا خوشحال می شوم. امیدوارم که باز هم شاهد حضور بازیکنان جوان در تیم ملی باشیم.»

جهانبخش در پایان درباره صعود تیم المپیک به فینال غرب آسیا هم صحبت می کند: «خدا را شکر که تیم المپیک به فینال رسید. این اتفاق می تواند خیلی مثبت باشد. بخصوص اینکه کادر فنی ما از بازیکنانی استفاده کردند و فقط در رده امید بودند. این به بازیکنان هم شخصیت می دهد و امیداورم که این موفقیت ها ادامه پیدا کند.»