محمدرضا خانزاده در خصوص تعلیق محرومیتش از بازی کردن گفت: از همه آنهایی که کمک کردند تا این محرومیت سخت را پشت سر بگذارم تشکر می‌کنم و امیدوارم با عملکرد خوبم بتوانم مجددا روزهای خوبی در فوتبال داشته باشم.

وی ادامه داد: در این مدت روزهای سختی را سپری کردم که واقعا تحمل کردنش سخت بود اما در همین مدت سخت کسانی در کنارم بودند که به من کمک کردند تا این روزها سپری شود. صحبت آن‌ها به من آرامش می‌داد و باید حالا از آن‌ها تشکر کنم.

مدافع تیم فوتبال فولاد خوزستان تصریح کرد: نمی‌خواهم به گذشته برگردم اما آن فیلمی که از درگیری من پخش شد کامل نبود چرا که صحنه‌هایی که به من توهین شده بود به نمایش در نیامد اما خودم هم می‌دانم که آن اتفاق دلیل نمی‌شود که بخواهم واکنش نشان دهم. این مسئله دلیل موجهی نبود که من بخواهم آن کار را انجام دهم و الان هم می‌گویم که آن برخورد من اشتباه و نادرست بود و آن اتفاق در شان من به عنوان بازیکن تیم ملی و کسی که در پرسپولیس بازی کرده نبود.

وی افزود: من اشتباه کردم و از این اشتباه هم درس گرفتم و اگر لازم باشد صد بار دیگر هم عذرخواهی می‌کنم چرا که هر چه دارم از تماشاگران و مربیان بوده است. باید از آقایان دایی، مهدوی کیا، ‌باقری، خوردبین، حبیب کاشانی و.. تشکر کنم که در این مدت با مصاحبه‌هایشان به من کمک کردند. همچنین از خبرنگارانی که وقتی دیدند که من نادم و پشیمان هستم با نوشته‌هایشان مرا کمک کردند.

بازیکن تیم فوتبال فولاد خوزستان تصریح کرد: دراگان اسکوچیچ یک مرد واقعی است که زمانی که من محروم بودم خواستار جذب من شد و مطمئن باشید که همه تلاشم را می‌کنم تا زحمات مدیران، مربیان، ‌همبازیان و هواداران تیمم را از خودم راضی کنم.

خانزاده تصریح کرد: از رده نوجوانان تا بزرگسالان من ملی‌پوش بودم و در دو سال اخیر هم در هم اردوهای تیم ملی شرکت داشتم. من بازیکنی بودم که در پرسپولیس عضویت داشتم و این محرومیت باعثشد که از فوتبال کمی دور شوم. همه کسانی که فوتبال بازی کرده‌اند می‌دانند که بازیکنی که از فوتبال دور می‌شود کار سختی دارد. با این همه از کمیته انضباطی و کمیته استیناف تشکر می‌کنم. در این مدت مصاحبه های محدودی داشتم و هرگز اعتراضی به تصمیم اتخاذ شده نداشتم و به همه افراد احترام گذاشتم چون نمی‌خواستم در ذهن اهالی فوتبال به عنوان یک انسان معترض نام بگیرم.