منصوریان فصل قبل در هر دو بازی رفت و برگشت استقلال را شکست داد و در فصل جدید نیز تا آستانه نشستن روی نیمکت آبی ها پیش رفت. باهم صفحاتی از کارنامه ورزشی شماره ۱۰ سابق آبی ها را ورق می زنیم:

۱ - علیرضا منصوریان در فصل ۷۳ لیگ آزادگان با تیم پارس خودرو در فوتبال ایران چهره شد و با درخشش در این تیم تهرانی نظرها را به خود جلب کرد. بعد از پایان فصل که با سقوط این تیم به دسته دو همراه شد، منصوریان به پیشنهاد استقلال پاسخ مثبت داد و در بهمن ماه ۷۳ به استقلال پیوست. در آن زمان نصرالله عبداللهی سرمربی استقلال بود که البته در هفته سوم جای خود را به پورحیدری داد.

۲ - منصوریان در اردیبهشت ۷۴ و در جام نقش جهان برای اولین بار مقابل کشاورز پیراهن استقلال را برتن کرد. اما اولین بازی رسمی وی ۲۸/۲ / ۷۴ و در هفته اول لیگ مقابل برق شیراز بود. دو هفته بعد مقابل کشاورز اولین گل خود را به ثمر رساند. این بازیکن در هفته هفتم و مقابل پاس یکی از گلهای به یاد ماندنی لیگ را با یک ضربه از راه دور به ثمر رساند، گلی که باعثشهرت این بازیکن در لیگ شد. منصوریان در یک انتخاب رسمی از سوی فدراسیون فوتبال به عنوان یکی از ۳ بازیکن برتر فصل ۷۴ برگزیده شد. ضمن آنکه در این فصل قهرمانی جام حذفی را نیز تجربه کرد.

۳ - در سال ۷۵ منصوریان تنها بازیکن انتخابی مایلی کهن از استقلال برای تیم ملی بود و این بازیکن حداقل سهمیه را برای آبی ها در تیم ملی حفظ کرد. منصوریان در بازی دوستانه با کویت(۲-۲) اولین بازی ملی خود را در سن ۲۵ سالگی تجربه کرد و جالب اینکه آخرین بازی ملی او نیز مقابل کویت در بازیهای آسیایی ۱۹۹۸ رقم خورد. چند روز بعد در مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسیا در مسقط، منصوریان اولین گل ملی خود را مقابل سریلانکا به ثمر رساند. در جام ملتهای ۱۹۹۶ با تیم ملی به مقام سوم آسیا رسید و در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ نیز تیم ملی را همراهی کرد.

۴ - علیرضا منصوریان در اسفندماه ۷۵ به تیم " بالیستر سنترال " سنگاپور پیوست تا بازی در خارج از کشور را نیز به کارنامه خود اضافه کند. وی با این تیم در لیگ سنگاپور چهارم شد. یک سال بعد و در دی ماه ۷۶ وی مجددا به استقلال بازگشت و با استقلال قهرمانی لیگ آزادگان را تجربه کرد. درجام جهانی ۱۹۹۸، منصوریان در دو بازی مقابل آمریکا و آلمان به عنوان بازیکن جانشین به بازی آمد و تصویر او بعد از گل مهدوی کیا مقابل آمریکا هنوز در یادها باقی مانده است. منصوریان در مجموع ۴۷ بازی ملی انجام داد و ۸ گل نیز به ثمر رساند.

۵ - در فصل ۷۷ و پس از پایان بازیهایی آسیایی که با قهرمانی ایران خاتمه یافت، منصوریان راهی لیگ یونان شد و پیراهن تیم اشکودا زانتی را برتن کرد. وی در ۱۷ بازی نیم فصل دوم برای این تیم بازی کرد و در جام حذفی نیز در شکست ۳-۱ مقابل المپیاکوس زننده تک گل تیمش بود. در فصل بعد منصوریان مدتی در تیم اشکودا توپ زد و نیم فصل دوم به تیم آپولون پیوست و تنها گل خود در لیگ یونان را برای این تیم به ثمر رساند. وی در مجموع ۳۱ بازی در لیگ یونان انجام داد و یک گل به ثمر رساند.

۶ - منصوریان در فصل ۰۱/۲۰۰۰ به تیم دسته دومی سن پائولی آلمان پیوست و با این تیم مقام سوم بوندس لیگای دو را کسب کرد و به بوندس لیگا آمد. وی با سن پائولی در بوندس لیگا فصل بسیار ناموفق را پشت سر گذاشت و فقط در ۴ بازی برای این تیم به میدان رفت و در نهایت با سقوط سن پائولی، منصوریان نیز پس از دو فصل ناموفق از این تیم جدا شد.

۷ - با بازگشت به ایران دوباره پیراهن استقلال را بر تن کرد ولی در تیم رولند کخ و بعد قلعه نوعی به عنوان بازیکن جانشین استفاده می شد. در فصل ۸۴ که با قهرمانی استقلال همراه شد، منصوریان علیرغم اینکه گلی به ثمر نرساند ولی نقش مهمی در قهرمانی آبی ها داشت. در دوره مربیگری فیروز کریمی بود که به عنوان بازیکن ثابت مورد استفاده قرار می گرفت، اما با بازگشت قلعه نوعی فقط در بازی برگشت فینال جام حذفی ۸۶ مقابل پگاه گیلان برای دقایقی به بازی گرفته شد. پنجمین قهرمانی استقلال در جام حذفی با خداحافظی یکی از باسابقه ترین بازیکنان تاریخ این باشگاه همراه بود و علیرضا منصوریان پس از حدود ۱۵ سال که برای اولین بار با پیراهن استقلال به میدان آمد، در بازی مقابل پگاه گیلان برای آخرین بار پیراهن شماره ۱۰ آبی را بر تن کرد و به دو دهه فعالیت حرفه ای خود پایان داد

۸ - منصوریان در مجموع ۲۲۳ بار در مسابقات رسمی برای استقلال به میدان رفت و ۲۴ گل نیز به ثمر رساند. در فصل ۷۴ بیشترین گل را برای استقلال به ثمر رساند(۶ گل در لیگ و ۲ گل در حذفی). در همان فصل نیز با ۳۶ بازی بیشترین بازی را برای استقلال انجام داد. وی اولین بار در بازی دوستانه مقابل تیم ملی عمان در سال ۷۷ بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو بست.

۹ - علیرضا منصوریان از آن دسته بازیکنانی بود که در فوتبال سالنی تبحر خاصی داشت و سابقه بازی در تیم ملی فوتسال را نیز داشت! در مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتسال که فروردین ۷۵ در تهران برگزار شد، وی در چهار بازی ۱۳ گل به ثمر رساند و بهترین گلزن مسابقات انتخابی لقب گرفت. البته وی در جام جهانی فوتسال نتوانست حاضر شود، چرا که در اردوی تیم ملی فوتبال برای جام ملتهای آسیا بود. منصوریان در جام رمضان سال ۷۴ نیز به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد و یک موتور گازی جایزه گرفت!

۱۰ - منصوریان پس از اویختن کفش هایش مدتی مدیر آکادمی فوتبال استقلال شد. در فصل ۸۸ لیگ برتر نیز هدایت تیم پاس همدان را بر عهده گرفت، اما خیلی زود و پس از ۱۰ هفته به دلیل عملکرد ضعیف از این تیم برکنار شد. او سپس به تیم ملی راه یافت و دستیار افشین قطبی شد. در زمستان ۸۹ و پس از جدایی قطبی در بازی دوستانه مقابل روسیه سرمربی تیم ملی شد و یک برد به نام خود ثبت کرد. او مدتی نیز در کنار کی روش در تیم ملی کار کرد و سپس سرمربی تیم ملی امید شد. اشتباه فاجعه بار او و همکارانش در بازی دادن به بازیکن دو اخطاره باعثحذف تیم ملی المپیک شد. او همچنان به کارش در تیم امید ادامه داد اما در آستانه مسابقات قهرمانی زیر ۲۲ سال آسیا از کارش کناره گیری کرد. در نهایت او فصل قبل عملکرد فوق العاده ای با نفت داشت هر چند هیچ جامی بدست نیاورد.