سجاد شهباززاده با گل‌هایی که مقابل شهرداری سمنان در جام حذفی به ثمر رساند، بازگشت دوباره خود را به ترکیب آبی‌ها اعلام کرد. سجاد را در هفته نخست لیگ مهاجمی دیدیم گلزن اما به سبب مصدومیتی که ناخواسته برایش پیش آمد نتوانست در ترکیب تداوم داشته باشد و زمان کوتاهی را در ترکیب اصلی استقلال حضور داشت.

این دوری نه فقط برای استقلال بلکه از جنبه‌های ملی نیز قابل تامل بود. شهباززاده یکی از مهاجمانی است که عمیقا مورد توجه کی‌روش قرار دارد و اگر مصدومیتش نبود، در این اردو نیز حضور داشت. شهباززاده اما به سبب این دوری فرصت خوبی را در اختیار دیگر مهاجمان قرار داد تا جایگاه مطلوبی را برای خود در تیم ملی به دست آورند.

گل‌هایی که طارمی برای تیم ملی به ثمر رساند بازگشت شهباززاده را به تیم ملی اندکی دشوار می‌کند اما همه استقلالی‌ها می‌دانند که سبک و سیاق بازی سجاد بسیار چشمگیرتر از مهاجمانی همچون طارمی است و اگر این بازیکن به روند گلزنی‌هایش ادامه دهد نه تنها به تیم ملی دعوت می‌شود بلکه شانس بیشتری برای بازی در ترکیب اصلی تیم ملی دارد.

فاکتور مهم شهباززاده سرعت است در حالی که طارمی چنین ویژگی ندارد. حضور سجاد در سطح اول فوتبال ایران نیز بسیار بیشتر از طارمی است و همانطور که می‌بینیم این مهاجم سال‌ها است در لیگ برتر بازی می‌کند اما از زمان حضور مهاجم پرسپولیس در لیگ برتر بیش ازیک فصل و نیم هم نمی‌گذرد. شهباززاده به لحاظ تکنیکی و تاکتیک‌پذیری نیز وضعیت بسیار مطلوب‌تری در قیاس با طارمی دارد و حتی می‌تواند جایگاه ثابتی در خط حمله تیم کی‌روش با وجود بازیکنانی همچون قوچان‌نژاد و جهانبخش و… داشته باشد.

بی‌تعارف سجاد شهباززاده در وضعیتی قرار دارد که به کار تیم ملی می‌آید و اگر به روند گلزنی‌هایش ادامه دهد بلاشک یکی از مردان همیشه حاضر در ترکیب اصلی تیم ملی خواهد بود. سبک بازی شهباززاده بسیار شبیه به فرهاد مجیدی است با این تفاوت که او قامت بلندتری دارد و از اندام قوی‌تری هم برخوردار است که این ویژگی، سرزنی را برای او سهل می‌کند. شهباززاده فردا در تبریز مقابل گسترش فولاد برگ برنده پرویز مظلومی هم خواهد بود.