برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پیکان در چارچوب رقابت های جام حذفی گفت: فردا اولین بازی ما در جام حذفی خواهد بود. ما در لیگ و جام حذفی به دنبال بالاترین مکان هستیم و طبیعی است که در جام حذفی هم با شوق زیاد وارد می شویم و می دانیم که در ایران و همه جای جهان دیدارهای حذفی اهمیت خاص خودش را دارد و خیلی پیش می آید که گزینه های اول فوتبال در این جام برنده نمی شوند. به همین دلیل خودمان را آماده می کنیم تا غافلگیر نشویم و در کنار تمام احترامی که به پیکان می گذاریم به دنبال پیروزی در این بازی هستیم.

وی ادامه داد: البته هنوز بازیکنان ملی پوش ما به تیم اضافه نشده اند و روز گذشته دبی بوده اند. آقای بنتسون هم دیشب به تهران آمدند اما امروز همگی جمع خواهیم شد و خواهیم دید که وضعیتمان چگونه خواهد بود. کسانی که در تهران بودند خیلی عالی کار کردند و از جدیت آنها در کارشان راضی هستم. بازیکنانی که در کورس رقابت برای بازی فردای ما نیستند، لوکا ماریچ است که بعد از مصدومیت تنها دو جلسه تمرین کرده و بنتسون هم نمی تواند به میدان برود چراکه درگیر مسائل شخصی است. حیدریه هم به دلیل مصدومیت ناشی از تیم ملی امید در این دیدار نمی تواند بازی کنند. با این حال رضاییان و عالیشاه و طارمی مشکلی ندارند و می توانند بازی کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا شناختی از پیکان دارد، گفت: بله بازی آخر آنها را دیده ام. به آن نظری که داشتم رسیدم. قبل از بازی فکر می کردم که این تیم خیلی سریع بعد از سقوط از لیگ برتر خودش را جمع کرده است و در لیگ یک قرار دارد و طبیعی است که انتظار یک بازی خیلی سخت داشته باشیم.

سرمربی پرسپولیس درباره احتمال جدایی اش از این تیم عنوان کرد: وقتی درباره کرواسی صحبت می کنیم باید بگوییم آنها سرمربی خودشان را عوض کرده اند و طبیعی است که همواره در این موارد اسم من هم به میان بیاید. من مربی کروات هستم که بهترین نتایج را در کشورم داشته ام. طبیعی است که افکار عمومی به اسم من می پردازند. تا به حال کسی با من تماس نداشته است و دقیقا نمی دانم چه اتفاقی آنجا رخ می دهد.

او در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه یکی از مطبوعات کشورش عنوان کرده برانکو مربی به صرفه تری برای تیم ملی کشورش محسوب می شود، بیان کرد: این یک اظهار نظر است. طبیعی است که مربیان خوبی وجود دارند و قطعا مربیان خارجی ارزش خاص خودشان را دارند وقتی به کشوری دیگر می روند. حتی انگلستان که خواستگاه فوتبال است مربی خارجی مثل کاپلو را داشته است. طبیعی است که مربی بومی ارزان تر از مربی خارجی است. این در انگلیس، ایران، روسیه و کرواسی و همه جا صادق است.

برانکو در پاسخ به این سوال که اگر پیشنهاد جدی به او شود بین پرسپولیس و کرواسی کدام را انتخاب می کند، بیان کرد: نمی توانم به این سوال جواب دهم چراکه به آن فکر نکرده ام و همه چیز در حد حدس و گمان است.