سایت فاکس اسپورت هند در گزارشی به تاثیر بسیار خوب کارلوس کی‌روش از زمان مربی‌گری در فوتبال ایران پرداخت.

این سایت در مورد سرمربی ایران نوشت: درست یک سال بعد از آن که کی‌روش پرتغالی، دستیار پیشین فرگوسن در منچستریونایتد هدایت تیم ملی فوتبال ایران را به دست گرفت، خواستار اعمال تغییر کوچکی در لیگ فوتبال ایران شد. او گفت که لیگ ایران باید با دو تیم کمتر برگزار شود. یک سال بعد از آن لیگ فوتبال ایران ۱۶ تیمی شد که همچنان هم با همین تعداد تیم برگزار می‌شود. نتیجه این کار، این بود که در سال گذشته ۵ تیم برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ ایران می‌جنگیدند.

رخ دادن این تغییرات درست همزمان با اعمال تحریم‌های هسته‌ای ایران توسط آمریکا بود. این تحریم‌ها آینده فوتبال ایران را با نگرانی‌هایی روبه‌رو کرده بود. با این حال کی‌روش کارهای بسیار مثبتی در ترکیب تیم ملی انجام داد. او تصمیم بزرگی در حذف نام مهدی رحمتی و هادی عقیلی، دو بازیکن ملی‌پوشی که غیر قابل جانشین به نظر می‌رسیدند، گرفت روی بازیکنان جوان و بی‌تجربه سرمایه‌گذاری کند. همان زمان بود که کی‌روش دست به اقدام جالبی زد و بازیکنان ایرانی خارج از کشور را نیز برای حضور در ترکیب تیم ملی ایران دعوت کرد. رضا قوچان نژاد، اشکان دژاگه و دانیال داوری بازیکنانی بودند که کی‌روش پایشان را به تیم ملی ایران باز کرد. ایران با کمک این بازیکنان توانست به صورت مستقیم راهی جام جهانی ۲۰۱۴ در برزیل شود. تیم تحت هدایت کی‌روش اکنون می‌تواند تیم‌های رنکینگ ۱۰ تا ۲۰ فیفا را به چالش بکشد.

این سایت در ادامه مطلب خود آورده است: تغییراتی که در سیستم برگزاری بازی‌های لیگ ایران اتفاق افتاد موجب شد لیگ رقابتی‌تر برگزار شود. از سوی دیگر این اتفاق کمک کرد تا بازیکنان بومی زیادی به تیم ملی راه پیدا کنند. ۱۵ بازیکن از ۲۳ بازیکن دعوت شده به تیم ملی ایران در لیگ داخلی این کشور بازی می‌کنند. سایر بازیکنان در لیگ‌های روسیه و آلمان توپ می‌زنند.