در حالی که روز گذشته خبر استعفای رئیس و دبیر کمیته اخلاق در رسانه ها منتشر شد اما همچنان علی اکبر محمدزاده به صورت جدی از جدایی اش از فدراسیون صحبت نمی کند.

بعد از نقض حکم کمیته اخلاق درباره محرومیت مهرداد خانبان آنالیزور تیم ملی که هم در بازی با گوام روی نیمکت نشست و هم تیم ملی را در سفر به هند همراهی کرد مسئولان کمیته اخلاق به شدت از مسئولان بلندپایه فدراسیون ابراز ناراحتی کردند.

دیگر حکمی که در روزهای اخیر نقض شده محرومیت یک ساله جاسم کرار بود که به سه جلسه محرومیت از سوی کمیته استیناف تبدیل شد و حتی صالحی رئیس این کمیته در مصاحبه های خود اعلام کرد آرای کمیته اخلاق اشتباه بوده و محرومیت کرار نباید برای فصل آینده در نظر گرفته شود.

در آخر نیز احضار سردار آزمون و اشکان دژاگه به کمیته اخلاق برای خالکوبی روی دست خود نافرجام ماند و رئیس فدراسیون حتی امروز هم به صورت جدی در مقابل کمیته ای که زیرمجموعه ای که خود قرار دارد ایستاده و اعلام کرده این دو بازیکن به هیچ وجه به کمیته اخلاق نخواهند رفت.

در همین راستا محمدزاده درباره آخرین شرایطش برای ادامه کار در فدراسیون صحبت کرد. وی درباره اینکه تکلیف ادامه همکاری اش با فدراسیون چه خواهد شد، ابراز داشت: «من فقط صحبتم این است که احکام کمیته های قضایی فدراسیون باید اجرا شود چون این کمیته ها مستقل هستند و هیچ کس نمی تواند حکم آنها را نقض کند.»

وی همچنین افزود: «اگر آقایان می گویند نباید احضار دژاگه و آزمون رسانه ای می شد پس چرا از داخل فدراسیون استعفای ما را رسانه ای می کنند؟ این یک مساله درون خانوادگی است که باید داخل فدراسیون حل می شد نه اینکه کفاشیان آن را در رسانه ها اعلام کند و آنجا بخواهد به این مسائل رسیدگی کند. الان هم تنها هدف ما این است که پشت احکام خود خیلی محکم بایستیم و تا زمانی که بتوانیم از این احکام دفاع کنیم در فدراسیون خواهیم ماند.»

محمدزاده در پایان در واکنش به مصاحبه علی کفاشیان که اعلام کرده آزمون و دژاگه به هیچ وجه به کمیته اخلاق نخواهند رفت، خاطرنشان کرد: «در مساله این دو بازیکن ملی پوش خیلی اختلاف نظر وجود ندارد. بحثاصلی ما در محرومیت مهرداد خانبان آنالیزور تیم ملی است که با کاریکاتوری که روی صفحات اجتماعی خود قرار داده بود نه تنها به شخص کفاشیان بلکه به وزیر مملکت هم توهین کرده است.»