در شرایطی که فصل جدید مسابقات دسته اول لیگ فوتبال آلمان موسوم به بوندس‌لیگا از جمعه آغاز می‌شود، برخی تصور می‌کنند بایرن با دراختیار گرفتن بازیکنانی جدید، قدرت زیادی گرفته و مقام قهرمانی این تیم محرز است. یواخیم لو اما چنین باوری ندارد.

سرمربی ژرمن‌ها که سال گذشته تیم کشورش را به مقام قهرمان جهان رساند، اظهارداشت: با ورود ویدال و کاستا، بایرنی‌ها انعطاف بیشتری پیداکردند. پپ گواردیولا کادری از بازیکنان دارد که از نظر کیفیت بالا و غیرقابل نمونه هستند. اما این موضوع به معنای قطعی بودن مقام قهرمانی تیم نیست.

وی افزود: پیشرفت ولفسبورگی‌ها تحسین‌برانگیز است. به کار دیتر هکینگ، مربی و این تیم بسیار ایمان دارم. ولفسبورگ موفق شده کادر بازیکنانش را حفظ کند و یک بازیکن درجه یک مثل ماکس کروزه هم به آن اضافه کند. تیم های دیگر هم پتانسیل زیادی برای ایجاد رقابت بیشتر در راه قهرمانی دارند. پس ولفسبورگ تنها تیمی نیست که با بایرن چالش در مسیر قهرمانی داشته باشد. یکسری تیم‌ها هستند که در این زمینه عملکردشان قابل توجه است. من از کار توماس توخل خوشم می‌آید و خیلی علاقمندم ببینم چطور ایده‌هایش را در بورسیادورتموند به مورد اجرا خواهدگذاشت. مشابه همین حس را نسبت به آندره برایتن‌رایتر و تیم شالکه دارم.